Galaxy Note 8'in İlk Günden Ne Kadar Ön Sipariş Aldığı Belli Oldu

Galaxy Note 8'in İlk Günden Ne Kadar Ön Sipariş Aldığı Belli Oldu

Samsung, Galaxy Note 7'de yaşadığı ve yaşattığı sorunlardan büyük dersler çıkararak son derece başarılı bir akıllı telefon olarak geliştirdiği Galaxy Note 8'in ön siparişlerini 7-14 Eylül tarihleri arasında alıyor. Bugün de Note 8'in ön siparişlerinin alınmaya başlandığı ilk günde ne kadar talep edildiği ortaya çıktı.

Yapılan açıklamaya göre ön siparişlerin alınmaya başlandığı ilk gün Galaxy Note 8 için 400.000 adet sipariş alınmış. Bu ön siparişlerin birçoğunun Samsung'un anavatanı olan Güney Kore'den geldiği belirtiliyor. Bu sayıyı daha iyi anlamak için geçen yılın aynı zamanlarında ön siparişe sunulan Galaxy Note 7'nin 13 günde 380.000 adet ön sipariş aldığını hatırlatabiliriz.

Ayrıca bu ön siparişlerin %65'i gibi yüksek bir miktarının Note 8'in en az kapasiteli yani 64GB hafızalı olan versiyonu için yapıldığı açıklananlar arasında. Kalan %35'lik miktarın neredeyse tamamının da 256GB'lık versiyon olduğu belirtiliyor. Yani 128GB'lık versiyona neredeyse hiç denecek kadar az talep olduğu görülüyor. En popüler renk seçeneğinin ise mavi olduğu ortaya çıkmış, bu rengin ardından da siyah gelmiş. Ön sipariş veren çoğunluğun neden 128GB veya 256GB'lık dahili hafızalı versiyonları seçmediğini düşünecek olursak, çoğu kişinin microSD kartlar aracılığıyla hafıza artırma yöntemlerine başvurmayı planladığını öngörebiliriz.

Samsung ise Galaxy Note 8'in ön siparişlerdeki bu başarısından oldukça memnun ve de resmi tanıtımının yapılmasından itibaren geçecek olan 1 aylık süre içinde 700.000 adet satışa ulaşmayı hedefliyor. İlk günden alınan ön sipariş miktarına bakıldığında ise firmanın bu hedefine rahatlıkla ulaşabileceği açıkça görülüyor.

Bu yılın başlarında piyasaya çıkan Samsung Galaxy S8 ise ön siparişe açıldığı ilk iki gün içerisinde 550.000 adet satmıştı. Ön sipariş süresinin sonuna kadar da 1 milyon barajını geçerek bir rekora imza atmıştı. Galaxy Note 8'in resmi satışlarına ise 21 Eylül tarihinde başlanacağını da hatırlatmış olalım.

Samsung Galaxy Note 8 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Galaxy Note 8'in Ekran Parlaklığı Tüm Akıllı Telefonlardan Daha İyi

YORUMLAR