Galaxy Note Edge'in Çıkış Tarihi Belli Oldu

Galaxy Note Edge'in Çıkış Tarihi Belli Oldu

Bir sektörde rekabet arttığında, markalar ürünlerini farklılaştırarak öne çıkmayı hedefler. Ancak telefon sektöründe bu durum tam tersi. Rekabet arttıkça ürünler birbirlerini taklit etmeye başladı. Samsung buna bir dur demek istemiş olacak ki bugüne kadar yapılmamışı yaptı ve kenarı eğimli bir telefon çıkardı. Samsung'un IFA'da tanıttığı Galaxy Note Edge, kıvrımlı kenarı ile bir anda teknoloji dünyasının gözdesi haline geldi.

Kıvrımlı ekran teknolojisinin vücut bulmuş hali olan Galaxy Note Edge'i aslında deneysel bir ürün olarak görebiliriz çünkü Samsung, bu telefondan küresel bir satış başarısı beklemiyor. Ayrıca Samsung, akıllı telefon pazarına çok farklı bir açıdan girmiş olan ve bu farkıyla öne çıkan Galaxy Note Edge'den sınırlı sayıda üretildiğini ve az sayıda satılacağını belirtti. 

Samsung, Galaxy Note Edge için 1 milyon satış rakamı hedeflediğini belirtiyor. Cihazın fiyatının ne olacağını henüz bilinmiyor ancak Edge'in standart Note 4'ten daha pahalı olacağı tahmin ediliyor. Daha pahalı olmasına rağmen Galaxy Note 4 ile neredeyse tamamen aynı özelliklere sahip olan telefon bu ay sonunda yalnızca Japonya'da satışa çıkacak. 

Japonya’da operatörler aracılığı ile satışa çıkacak olan Galaxy Note Edge’nin küresel pazarda 2015 yılında satışa çıkacağı söyleniyor. NTT DoCoMo ve KDDI operatörleri aracılığı ile satışa çıkacak olan cihazın ülkemize gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor.

iPhone 6 Plus'tan Sonra Samsung Galaxy Note 4 de mi Bükülüyor?

YORUMLAR