Galaxy S4 Mini, Ucuz iPhone Planını Baltalayacak

Galaxy S4 Mini, Ucuz iPhone Planını Baltalayacak

Apple'ın son dönemlerde yaşadığı üst düzey akıllı telefon satışlarındaki sıkıntılardan dolayı farklı alternatif arayışlarında olduğunu sizlere daha önce de aktarmıştık. Özellikle daha uygun fiyatlı bir iPhone üreterek gelişmekte olan pazarlarda satışını arttırmak isteyen Apple'ın ilk hedeflerinden bir tanesi ise Çin ve Hindistan olmuştu.

Ancak Apple'ın bu mücadeledeki yavaş tavrı şirketin aleyhine işliyor gibi görünüyor. Zira Samsung hali hazırda Galaxy S4 Mini modelini satışa hazır hale getirmiş durumda ve çok daha düşük fiyatlarla tüketicilere sunacak. Apple ile her alanda mücadele etmek için üretilen Galaxy S4 Mini'nin piyasaya sürülmesi eski model iPhone fiyatlarında da düşüşe neden olacak.

Son günlerde China Mobile ile bir anlaşma yapmaya çalışan Apple'ın elini biraz daha ağır tutması durumunda Çin telefon pazarının büyük bir kısmını Samsung'a kendi elleriyle vermiş olacağından da sıklıkla söz ediliyor. Her ne kadar Apple mahkemelerle uğraşarak Samsung'u köşeye sıkıştırmaya çalışsa da Samsung vaktini Apple'ın aksine yeni ürünler geliştirmek için kullanmaya devam ediyor ve çok daha hızlı bir şekilde piyasa taleplerine tepki verebiliyor.

Motorola X Phone ortaya çıktı

YORUMLAR