Galaxy S7 Parçalarına Ayrıldı Bakın İçinden Neler Çıktı

Galaxy S7 Parçalarına Ayrıldı Bakın İçinden Neler Çıktı

Daha henüz Samsung Galaxy S7’yi gün yüzüyle gören olmadı. Fakat bazı ön inceleme yapma şansı yakalayanlar cihazın içini açarak donanımını ifşa etmeye başladılar bile.

Samsung’un son üst sınıf ürünü olan Samsung Galaxy S7 ailesi tanıtılalı neredeyse 2 haftayı geçti. Telefon çok yakında raflara yerleşmek için gün sayıyor. Bu arada Samsung Galaxy S7’nin içinde neler var açarak bakma şansı bulan inceleme yazıları ve internete sızmış donanım resimleri de gündemi meşgul ediyor.

Samsung Galaxy S7’nin için de ne var?

ABD’nin ünlü operatörlerinden T-Mobile için cihazı parçalayarak iç organlarını masaya döken ilk kurum ChipWorks oldu. Bu kısa rapora göre Qualcomm Snapdragon 820, Samsung Galaxy S7’nin tam kalbinde yer alıyor. Samsung bu yeni işlemcisi  kendisi için özel olarak tasarlanan 14nm FinFET yuvasında bulunuyor. Aşağıdaki resim Samsung Galaxy S7’nin içinden çıkartılan 4GB RAM ve Snapdragon 820’nin cihaza nasıl yerleştirilmiş olduğunu da net olarak gösteriyor.

Samsung Galaxy S7’de kullanılan kamera sensörü ise ISOCELL ve BRITECELL olarak lanse edilmişti. Samsung bu teknolojiyi S6 ailesinde de kullandığı için bu sisteme aşinayız. Samsung Galaxy S7’de ise Sony CMOS sensör görmek sürpriz olmadı. En başından beri kamerada bu teknolojinin kullanılacağı konuşuluyordu. Tam olarak IMX260 kullanıldığı savunulsa da bu sensörün Exmor RS olma iktimali de var. Her iki koşulda da Samsung Galaxy S7 bir DSLR makine kadar güçlü çekimler yapabilecek. 

Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 Edge Karşılaştırması

Samsung Galaxy S7 Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

YORUMLAR