Galaxy S7'nin Ağır Çekim Modu Tutukluk Yapıyor

Galaxy S7'nin Ağır Çekim Modu Tutukluk Yapıyor

Samsung Galaxy S7, videolardaki ağır çekim anında yaşadığı tutuklukla gündemde. Daha önce ağır çekim moduyla ön plana çıkan mobil cihaz, bu özelliğini kullanırken işlemcisi yüzünden bir takım sorunlar yaşıyor.

Samsung'un yeni nesil telefonu Galaxy S7 ve S7 Edge kısa süre önce büyük bir lansmanla tanıtılmıştı. Bataryası, dayanıklılığı ve diğer birçok özelliğinin yanında özellikle dikkat çekenlerden biri telefonun video olarak ağır çekim moduna da girebilmesiydi. Nitekim şu an birçok Samsung Galaxy S7 kullanıcısı, telefonun 240p video bile izlerken ağır çekim modunda yaşadığı tutukluktan şikayetçi.

Açıklanan bilgilere göre bu sorun Exynos 8890 CPU kullanan Galaxy S7'lerde değil, Snapdragon 820 kullanan S7'lerde meydana geliyormuş. Exynos şu an tüm dünyada Samsung S7'lere dahil edilmişken, Snapdragon 820 sadece Amerika'da ki kullanıcılara sunuluyor.

Kullanıcılar telefonun dahili hafızasıyla microSD arasında geçiş yapıp da video izlemeyi denediklerini, fakat fayda etmediğini söylüyor. Şimdiye kadar bu sorunun çözümüne dair herhangi bir açıklama gelmedi. Yüksek ihtimalle Samsung hemen konuya dahil olup, kısa zamanda yeni bir güncelleme yayınlayacaktır.

Videodaki tutukluk olayını görmek için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 Edge Karşılaştırması

Galaxy S7 Ön Siparişleri Rekor Kırdı

Samsung Galaxy S7 İçin Yapılan Kullanıcı Yorumları Ortalığı Karıştıracak

YORUMLAR