Galaxy S8'in Optik Parmak İzi Güvenlik Sistemi Olacak

Galaxy S8'in Optik Parmak İzi Güvenlik Sistemi Olacak

Samsung Galaxy Note 7 vakaları yavaş yavaş unutuluyor. Doğal olarak Samsung'un da geleceğe yönelik planlarına devam ediyor. Yakın bir zaman sonra Galaxy S8'i piyasaya sürecek olan şirket, dünyada ilk kez kullanılacak optik parmak izi tarama özelliğini telefona ekleyecek.

Samsung'un yeni amiral gemisi olacak olan Galaxy S8'lerin piyasaya çıkmasına bir kaç ay kaldı. Her geçen gün telefon hakkında yeni bilgiler öğreniyoruz ve daha önce yapılan sızıntılarla da Galaxy S8'in geleceğe yönelik bir telefon olacağı bilgisine ulaşmıştık. Note 7 vakalarından sonra kullanıcıların gözünden düşen Samsung, yeni telefonuyla da bu algıyı kırmak istiyor. Bu nedenle S8 üzerinden yoğun çalışma yapan Samsung, dünyada ilk kez kullanılacak bir özelliği de Galaxy S8'lere yerleştirecek.

Optik Parmak İzi Sistemi Nedir?

Samsung'a yakınlığıyla bilinen SamMobile tarafından yayılan habere göre Galaxy S8'lerde "optik parmak izi tarama" sistemi yer alacak. Çok daha hızlı ve kullanışlı olan bu sistem ekrana monte edilecek ve kullanıcıların işini kolaylaştıracak. Şu sıralar kullanılan ve genellikle açma-kapama butonlarına entegre edilen parmak izi sensörünün yerini alacak olan optik parmak izi tarama sisteminin kullanıcıyı tanıması için parmağın ekrana dokunması yeterli olacak. Şubat ayında tanıtılması beklenen S8'de yer alacağı söylenen bu özellik eğer gerçekleşirse S8'in dünyada bir ilk olacağını söyleyebiliyoruz. Öte yandan aynı teknolojinin iPhone 8'lerde de olabileceği söyleniyor.

Samsung, Galaxy S8 Sızıntılarını Durdurmak İçin Ortaklıklarını Bozabilirmiş

Samsung’dan İlk 8GB Mobil RAM Tanıtımı Yapıldı

YORUMLAR