Galaxy S9 ve Galaxy S9+ İçin Android Pie Güncellemesi Yayınlandı

galaxy s9 android pie

Kullanıcılarına yeni yıl hediyesi vermek isteyen Samsung, bugün sürpriz şekilde Galaxy S9 ve Galaxy S9+ modelleri için Android  9.0 Pie güncellemesini yayınladı. Daha önce yaptığı açıklamayla ocak ayında yayınlanacağı dile getirilen güncelleme, böylece aralık ayının son günlerinde kullanıcılara ulaştırılmaya başlanmış oldu.

İlk olarak Almanya’daki Galaxy S9 ve Galaxy S9+ kullanıcılarına ulaştırılan Android 9.0 Pie güncellemesinin, stabil ve nihai sürüm olduğunun altı çizildi. Yani Samsung, sürpriz yapmak adına beta sürümünde olan bir güncellemeyi yayınlamamıştı. Muhtemelen erken biten çalışmaların ardından nihai sürümü telefon sahiplerine ulaştıran Güney Koreli teknoloji devi, yayınlanan yeni güncellemeyle telefonların performanslarında önemli değişiklikler olacağını belirtti.

Güncellemenin yayınlandığı haberlerinden sonra telefonlarında değişikliğe giden kullanıcılar ise güncellemenin G960FXXU2CRLI ve G965FXXU2CRLI modellerine geldiğini gösterdiler. Kimi bölgeler ve ülkeler için değişiklik gösterebilen bu model kodlarının ise daha çok Avrupa’da satıldığı aktarılan bilgiler arasında kendine yer bulmayı başardı.

Yavaş yavaş Almanya dışındaki bölgelerde de güncellemelerin yayınlanacağı hatırlatılırken, kullanıcıların Android 9.0 Pie güncellemesini alabilmek adına Ayarlar >> Yazılım sekmesini ziyaret etmelerinin yeterli olduğu aktarıldı. Ayarlar bölmesinde güncellemeyi gören kullanıcıların, telefonlarını Android P’ye geçirebilecekleri ve yeni özelliklerlerden faydalanabilecekleri vurgulandı.