Galaxy Tab 3 10.1, Intel Atom Yonga Z2560 İşlemcisini Kullanacak

Galaxy Tab 3 10.1, Intel Atom Yonga Z2560 İşlemcisini Kullanacak

Birkaç yıl öncesine kadar Intel’in neredeyse hiç var olmadığı ya da olamadığı mobil dünyada dev şirket son dönemde ciddi bir atağa kalktı. Özellikle de Windows RT ve Windows 8 tablet bilgisayarlarla adından bir hayli söz ettiren Intel yonga setleri Android ve Windows işletim sistemli ürünlerin tek bir cihazda toplanmasıyla farklı bir rol kazanmaya başladı. Buna bağlı olarak da Intel ile iş birliğine giden yeni şirketler de eklenmeye başladı.

ARM altyapısını kullanan Intel x86 işlemcileri şimdi de Galaxy Tab 3 10.1 isimli yeni olası Samsung tabletlerinde görebiliriz. Elde edilen bilgilere göre söz konusu cihaz Atom yonga setini kullanacak.

Şu ana kadar edinilen bilgiler GT-P5200 model numaralı cihazın performans testi yapan yazılımlarda çeşitli izler bıraktı. Bu izlere göz attığımızda en önemli bilginin Intel Atom Clover Trail işlemci ifadesinin olduğunu söylemek mümkün.

Geçtiğimiz haftalarda da buna benzer bazı bilgiler sızmıştı. Hatta cihazın 1.6 GHz frekansında çalışan dört çekirdekli Atom Z2560 işlemciye sahip olacağı öngörülüyordu. Tüm bu gelişmeler ve cihaza ait olduğu iddia edilen izler de bunu doğruluyor.

20 Haziran'da gerçekleşecek Samsung Premiere 2013 etkinliği kapsamında bu ürünün resmen tanıtılması bekleniyor.

Samsung liderliği elden bırakmıyor

YORUMLAR