Game of Thrones Haritası da Artık Google Maps'te!

Game of Thrones Haritası da Artık Google Maps'te!

 

Herkesin kullandığı Google Maps uygulamasında Game of Thrones haritası yayınlandı. Artık sevdiğimiz karakterlerin dünyasına daha yakından bakabileceğiz.

Ancak, her ne kadar dizideki karakterler bir yerden bir yere son derece hızlı ulaşabiliyor olsalar da harita sandığınız kadar küçük değil ve kaybolmak son derece mümkün.

Haritanın tüm genişliğine rağmen, George R.R. Martin'in eserinden uyarlanan dizide yaşanan olayları, artık daha etkili bir şekilde takip edebiliyoruz. Google Maps servisinin oluşturduğu haritanın yayınlandığı hizmetin adı "Quartermaester" (serdümen) olarak geçiyor. 'Quartermaester' isimli harita servisini kullanan izleyiciler, bu sayede dizide adı geçen tüm yer ve mekanları kolayca bulabilecekler. Çünkü Quartermaester üzerinde Jon Snow, Cersei Lannister, Daenerys Targaryen başta olmak üzere dizide yer alan tüm ana karakterlerin izlediği rotalar ayrıntılı bir şekilde kullanıcılara sunuluyor.

Karmaşık bir çoğrafyası olan Game of Thrones dizisi için özel olarak geliştirilen bu Google Maps eklentisi, tüm izleyenlerin diziye daha hakim olmalarını sağlayablir. Game of Thrones'u güncel olarak izleyemeyenler için Google Maps Quartermaester servisi, "Spoiler" filtreleme özelliği de barındırıyor.

Google Maps'e Alternatif Olabilecek 6 Harita Uygulaması

Facebook Filtresiyle Korkunç 'Game of Thrones' Kahramanı Olabilirsiniz!

Game of Thrones 7. Sezon Finalinden İlk Fotoğraflar Geldi!

YORUMLAR