Game of Thrones Korsan İndirme Rekoru Kırdı

Game of Thrones Korsan İndirme Rekoru Kırdı

Game of Thrones ya da Türkçe adıyla Taht Oyunları dizisini fantastik kurgulu eserleri sevenlerin büyük bir ilgi ile takip ettikleri aşikar. Anlaşılan o ki yapımın bu kadar kaliteli olması yayıncı HBO'nun yüzünü güldürdüğü kadar korsan dünyasında da büyük yankı uyandırmış durumda.

Torrent Freak adlı torrent indirme istatistiklerini tutan servisin değerlendirdiği bilgilere göre dizinin ilk torrenti paylaşıma sunulduktan sadece bir kaç saat sonra 163.000 kişi tarafından paylaşılıyordu ve 52.000 kişi tarafından da indiriliyordu. Böylece daha önce Heroes dizisinin elinde bulunan 110.000 kişilik korsan paylaşım rekoru da Game of Thrones'un eline geçmiş oldu.

Dizinin 3. sezonunun ilk bölümü yayınlanalı henüz iki gün oldu ve toplamda 1 milyondan fazla indirmenin gerçekleştiği, HBO'nun istatistiklerine göre TV'de 4.4 milyon kişinin yasal olarak izlediği ve böylece toplam korsan paylaşım oranının iki günde yasal izlenme adedinin yüzde 25'ine yaklaştığı ortaya çıktı.

Yeni sezonun ilk bölümünü korsan olarak en çok indiren ülkeler ise sırasıyla ABD, İngiltere ve Avustralya olarak sıralandı.

Apple Samsung ile olan ilişkisini koparıyor

YORUMLAR