Game of Thrones’un Khaleesi’si: Dizinin Nasıl Biteceğini Bilmiyorum

Game of Thrones’un Khaleesi’si Dizinin Nasıl Biteceğini Bilmiyorum

Son yılların en başarılı dizilerinden biri olan Game of Thrones, sekizinci ve final sezonuyla son kez izleyicilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Daenerys Targaryen (Khaleesi) karakteriyle gönüllerde taht kuran İngiliz oyuncu Emillia Clarke, dizinin nasıl bir final vereceğine dair en ufak fikrinin olmadığını söyledi.

Yedi sezon boyunca dünyayı kasıp kavuran Game of Thrones, geçtiğimiz yılın Ağustos ayında yayınlanan 80 dakikalık sezon finalinin ardından uzun bir araya girmişti.

George R.R.Martin’in kitap serisinden HBO tarafından diziye uyarlanan ikonik yapım, 8. sezonu, yani final sezonu ile 6 bölümden oluşacak ve 2019 yılında yayınlanacak. 

Hollywood Reporter’a konuşan Game of Thrones’un Deanerys Targaryen’i Emilia Clarke, oyuncu kadrosunun dahi dizinin nasıl bir final vereceğini tam olarak bilmediğini dile getirdi.

game of thrones 8. sezon

“Dizinin nasıl biteceğinden şu an bile haberim yok. Ciddiyim. Yapım ekibi birçok son çekiyor, ancak kimse nasıl olacağını bilmiyor. Sanırım bize güvenmiyorlar. Bun rağmen dizinin finali hakkında hiçbir zaman endişelenmedim” diyen nam-ı diğer Khaleesi, en iyi yolun bekleyip görmek olacağını söyledi. 

HBO, amiral gemisinin son sezonuyla ilgili spoilerlerı önlemek için çok sıkı önlemler alıyor. Geçtiğimiz sezon hem senaryonun hem de yayınlanmamış bölümlerin ortaya çıkması ile zor günler geçiren yapımcı şirket, çareyi birden fazla final sahnesi çekmekte bulmuştu.

Hatta bazı haberlerde, herhangi bir sızıntının yaşanmaması için oyunculara senaryo dahi verilmediği, söyleyecekleri replikleri kulaklıklar aracılığıyla öğrendikleri belirtilmişti.

Dizinin 'Jon Snow' karakterini canlandıran Kit Harington, ABD'de yayınlanan 'Jimmy Kimmel Live!' televizyon programında geçen sezon üç adet sahte sahnenin çekilmesi için 15 saatin harcandığını söylemişti.