Game Of Thrones’un Yazarı: Trump Bana Joffrey’i Hatırlatıyor

Game Of Thrones’un Yazarı: Trump Bana Joffrey’i Hatırlatıyor

“Donald Trump bana Joffrey’i hatırlatıyor”  bu cümle, tüm dünyada izlenme rekorları kıran Game of Thrones dizisinin yazarı George R.R. Martin’den başkasına ait değil.

Tam yedi sezondur bizleri ekran başına kilitleyen Game of Thrones, gerek hikayesi gerekse karakter kurgusu ile yıllar geçse de unutulmayacak dizilerden bir tanesi konumunda.

HBO’nun ünlü serisinde neredeyse her karakter kendi iktidar mücadelesini veriyor. Öyle ki, dizide dönen entrikaları ve ince hesapları not etmeye ne defter dayanır ne de kalem. 

Game of Thrones evreninin en zalim karakterlerinden birisi de şüphesiz Cersei Lannister ve ikiz kardeşi Jaime'nin büyük oğlu Joffrey Baratheon’dı. 

Joffrey Game of Thrones

Dizide yaptıklarıyla izleyicilerden beddua kombinesi olan Joffrey, Lord Baelish ve Leydi Olenna'nın da yardımıyla kendi düğününde zehirlenerek, dördüncü sezonda diziye veda etmişti.

İkonik serinin yazarı George R.R. Martin, New York Times  gazetesine verdiği demeçte, ABD Başkanı Donald Trump’ın kendisine Joffrey’i hatırlattığını söyledi. Trump ile Joffrey’nin aynı düzeyde duygusal olgunluğa sahip olduğunu belirten Martin, şu ifadeleri kullandı:

“Joffrey, herkese kral olduğunu hatırlatmayı seven bir karakter ve bu durumun ona her şeyi yapma gücü verdiğini düşünüyor. Ancak biz Westeros gibi mutlak monarşiyle yönetilmiyoruz. Biz anayasal bir cumhuriyetiz. Trump da Joffrey gibi başkanlığın ona her şeyi yapma gücü verdiğini düşünüyor”

Öte yandan Martin, GoT’un final sezonuna dair herhangi bir spoiler vermedi, ancak dizinin bu denli bir başarıya ulaşmasının kendisini şaşırttığını itiraf etti.

Game of Thrones’un 8. ve final sezonunun 2019 yazında yayınlanması bekleniyor.