Game of Thrones’un Sezon Finali Her An Sızdırılabilir!

Game of Thrones’un Sezon Finali Her An Sızdırılabilir!

HBO’nun hacker kabusu bitmek bilmiyor. Birkaç hafta önce uğradığı siber saldırı sonucu 1.5 TB’lik veriyi bilgisayar korsanlarına kaptıran HBO, yeni bir tehditle karşı karşıya. HBO korsanları yaptığı açıklamada, Game of Thrones'un sezon finali olan 7. bölümü her an sızdırabileceklerini açıkladılar.

HBO’nun bilgisayar korsanlarından çektiği kadar, Stark Hanesi Lannister’lardan çekmemiştir doğrusu. Geçtiğimiz haftalarda 1.5 TB’lık veriyi ele geçiren bilgisayar korsanları, Game of Thrones’un 4. ve 5. bölümlerini yayın tarihinden önce internete sızdırmıştı. Bu yetmezmiş gibi HBO’nun sosyal medya hesaplarını da çalan hackerler, şifreleri Mashable'a göndermişlerdi. Gönderilen şifrelerde HBO’nun; Twitter, Instragram ve Giphy hesapları yer alıyor.

HBO korsanları yaptığı son açıklamayla, Game of Thrones’un 7. sezon finalinin de her an sızdırılabileceğini söyledi. Hacker kabusu yaşayan HBO, konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmazken, alınan bilgiye göre şirketin bilgisayar korsanlarıyla iletişimi şu an için kestiği söyleniyor. Sızdırmalar karşılığında 6.5 milyon bitcoin isteyen bilgisayar korsanları, HBO’dan beklediği cevabı alamamıştı. HBO, hackerlara yalnızca 250 bin dolar teklif etmiş, ancak olumsuz yanıt almıştı.

Bilgisayar korsanlarıyla başı dertte olan HBO, geçtiğimiz günlerde İspanya’dan gelen haberlerle ikinci bir şok daha yaşamıştı. HBO’nun İspanya kanalı yanlışlıkla Game of Thrones’un 6. bölümünü sızdırarak büyük bir şaşkınlık yaratmıştı.

Hackerlar, Game of Thrones’un bahtsız hanesi Stark’ların intikamını mı alıyor bilinmez, ancak her an yeni bir sızıntıya daha hazır olmanız gerektiğini söyleyelim.

Game of Thrones dizisinin mobil oyunlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz:

Game of Thrones Hackerlara Paçayı Fena Kaptırdı!

Game of Thrones 7. Sezon 6. Bölüm Sızdırıldı

Game of Thrones Bölümlerini Sızdıran 4 Kişi Tutuklandı

YORUMLAR