Gameloft'un Yeni Oyunu Dungeon Gems Çıkış Yaptı

Gameloft'un Yeni Oyunu Dungeon Gems Çıkış Yaptı

Her çıkardığı mobil oyunu büyük başarı yakalayan oyun geliştiricisi Gameloft yeni bulmaca oyunu Dungeon Gems'i Android ve iOS işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletler için resmi olarak yayınladı. Gameloft'u daha çok Ashaplt ve GT Racing gibi yarış oyunları veya Spider-Man, Dungeon Hunter, Six Guns gibi aksiyon oyunlarıyla tanıyorduk. Firma bu sefer farklı bir deneyimi oyun severlere sunmayı amaçlıyor. Dungeon Gems içerisinde fantastik öğeleri barındıran bir bulmaca oyunu. Oyunda kendi kahramanlarımızı yöneterek derin zindanlara dalıyoruz ve fantastik yaratıklarla karşılaşarak zafere ulaşmaya çabalıyoruz.

Dungeon Gems ilginç bir oyun sistemine sahip. Oyun yönettiğimiz kahramanın düşmanlarımıza saldırabilmesi için runik denilen taşları birleştirmekteyiz. Runikler farklı elementleri simgelemekteler ve her element runiği farklı renge sahip. Runikleri birleştirmek için belli sayıda eylem puanı harcıyoruz. Eylem puanlarımız ise sınırlı sayıda ve karşılaşmayı kazanmak için puanlarımız bitmeden düşmanımızı yenmemiz gerekli. Aynı renkteki runikleri birleştirmek daha az eylem puanı harcıyor ve rengin temsil ettiği element gücüne sahip olan yoğunlaştırılmış saldırılar yapmamızı sağlıyor. Farklı renkteki rünikleri birleştirdiğimizde ise çoklu element saldırıları gerçekleştiriyoruz. Bu iş biraz daha yüksek eylem puanı harcıyor.

Dungeon Gems'de 220 adet kahramandan birini kontrol edebilmekteyiz. Kahramanlarımızı karşılaşmaları kazandıkça geliştirebiliyoruz ve onlara efsanevi yetenekler kazandırabiliyoruz.

Dungeon Gems'i denemek isterseniz bu bağlantıları kullanabilirsiniz:

GT Racing 2 Windows Phone ve Windows 8 için Yayınlandı!

YORUMLAR