GameX 2016 Oyun Fuarı Açıldı

GameX 2016 Oyun Fuarı Açıldı

GameX 2016 Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı, Lütfi Kırdar Fuar Merkezi'nde oyuncuları bekliyor. Yoğun ilgi olması beklenen fuara, Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerinden marka katılacak. 

Türkiye'de oyun sektörünün bir araya geldiği nadir organizasyonlarından biri olan GameX, bu yıl da harika bir açılış yaptı. Açılış konuşmasında sektörün geldiği noktayı özetleyen Rönesans Fuarcılık Başkanı İsmet Göksel, "GameX 2016'da 100'ün üzerinde yerli ve yabancı firmayı ağırlıyoruz. Bu firmalar sektörümüzdeki en önemli firmalar ve yüz milyonlarca insan için oyunlar üretiyorlar. Türkiye 30 milyonluk bir oyuncu kitlesine sahip. Sektör çok hızlı büyüdü. Son yapılan açıklamalarda sektörün büyüklüğü 500 milyon dolardan 800 milyon dolarlara tırmandı. Rakamlar artık oyun sektörünün oyun olmadığını gösteriyor" dedi. Açılış törenine ayrıca, Oyun Tasarımcıları, Geliştiricileri, Yapım ve Yayıncıları Derneği Başkanı Tansu Kendirli, Microsoft Windows Ürün Pazarlama Yöneticisi Levent Can ve MSI Türkiye'den Ender Yıldız'da katıldı.

Fuarı ziyaret etmek isteyen oyuncular, 10 TL'lik biletlerini Gamex internet sitesinden ve fuarın açık olduğu günler kapı gişesinden temin edebilirler. Diğer yandan Tamindir Genel Yayın Yönetmeni Can Çevrim ve Video Editörümüz Serin Üçer'in de fuarda HyperX standında olduğunu belirtelim. Konuyla ilgili açıklama yapan Tamindir Genel Yayın Yönetmeni Çevrim, "Fuar her zaman olduğu gibi çok hareketli. Türkiye'de oyunseverleri bir araya getiren bu organizasyonda Tamindir olarak yer almaktan mutluluk duyuyoruz" diye konuştu. 

PC Hocası'ndan Fuar Yetkililerine Tepki

GameX 2016'nın organizasyon sorumlularından şikayetçi olduklarını dile getiren PC Hocası, fuardaki ilk gün tecrübelerini internet sitesinde zehir zemberek bir yazıyla paylaştı. "Basın davetlisi olarak gittiğimiz etkinlikte çok şey beklerken, karşılaşmış olduğumuz muameleler ve organizasyonun hat safhada kötü olması bizi derinden etkiledi" diyen PC Hocası, yapılan muameleden duydukları rahatsızlığı dile getirdi. 

"Arkadaşların burada ne işi var, arkadaşları dışarıya alalım. Eşlik eder misiniz lütfen çıksınlar diyerek, bizi kovar gibi dışarıya çıkartmaya çalıştılar" ifadelerini kullanan PC Hocası, girişte yaşadıkları skandaldan sonra sinirlerinin gerildiğini ve neden böyle davrandıklarını anlayamadıklarını belirtti. 

Oyun dünyasının en son yeniliklerini yerine görmek isteyen herkes katılabildiği GameX 2016 Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı, 4 Aralık Pazar gününe kadar devam edecek.

En Nefret Edilen 5 Oyun

PlayStation 4 Pro Oyunları Nasıl Geliştirecek

YORUMLAR