GameX 2017 Dijital Oyun Fuarı, Bu Sene de Nefesleri Kesti

GameX 2017 Dijital Oyun Fuarı, Bu Sene de Nefesleri Kesti

Dünyanın en önemli dijital oyun markalarını bir araya getiren GameX 2017 Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı, 4’üncü günün sonunda kapılarını kapattı. 4 gün boyunca 150 bini aşkın kişinin ziyaret ettiği fuar, birbirinden eğlenceli etkinliklere ev sahipliği yaptı.

14-17 Eylül tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen GameX 2017 Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı, oyunseverlere unutamayacakları anlar yaşattı. Birçok oyunun Türkiye prömiyerlerinin yapıldığı fuarda birbirinden heyecanlı online oyun turnuvaları da düzenlendi.

Uzun zamandır beklenen Türkiye’nin “Hikaye Tabanlı First Person Shooter” (FPS) oyunu Soldiers of The Universe (SoTU) da fuarda görücüye çıktı. Türkiye’nin terörle mücadelesini konu alan tamamen Türk yapımı oyun, oyunseverlerden büyük bir ilgi gördü.

GameX 2017 oyun fuarında en dikkat çeken şeylerden bir tanesi de dijital oyun kahramanlarını birebir canlandıran Cosplay sanatçıları oldu. Cosplay sanatçılarının katılımıyla gerçekleşen yarışmalar, katılımcılara eğlenceli anlar yaşattı. Marvel’ın Scarlett Witch’i Wanda Maximoff, Çılgın Korsan Kaptan Jack Sparrow, Spider Man’den Mary Jane, dünyanın en popüler oyunlarından biri olan League of Legends’ın Katarina, Caitlyn, Ezreal, Diana, Popstar Ahri’si, Black Desert Online ve Türk yapımı Soldier of The Universe’in karakterlerine büyük ilgi gösteren oyun tutkunları bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler.

Ayrıca, dünyanın dört bir yanından katılım sağlanan oyun fuarında düzenlenen robot savaşları ve drone ligi, heyecan fırtınaları estirdi.

GameX 2017 Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı’nı düzenleyen Rönesans Fuarcılık Başkanı H. İsmet Göksel, yerli ve yabancı firmaların katılımıyla düzenlenen fuarın her yıl büyük bir gelişim gösterdiğini belirtti. Sabahın ilk saatlerinden itibaren kuyruklar oluşmaya başladığını ve izdiham nedeniyle bütün giriş kapılarının kapatıldığı anların olduğunu ifade eden Göksel, Türkiye’deki oyun sektörünün her geçen gün büyüdüğünü söyledi.

Göksel, “GameX ziyaretçi sayısı da inanılmaz rakamlara ulaştı. Her yaş grubundan insana rastladığımız fuar misyonunu yerine getirmektedir. Ziyaretçi sayısının 200 bine yaklaştığı GameX fuarları önümüzdeki yıllarda çok daha büyük potansiyellere ulaşacaktır” dedi.

GameX 2017 Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı’nda düzenlenen ödül töreni ile oyun sektörünün en iyi oyunları, Youtuber ve streamerları, espor takımları ve esporcuları ödüllendirildi. Halk oylaması ile sahipleri belirlenen 'GameX 2017 Ödülleri', bu sene toplam 8 kategoride verildi.

Twitch, Dijital Oyun Satış Platformunu Açtı

Yerli Oyun Korku Hastanesi Steam'de Yayınlandı

Origin'deki Bedava Oyun Fırsatını Kaçırmayın!

YORUMLAR