Gangnam Style Youtube'un Kodlarını Bozdu

Gangnam Style Youtube'un Kodlarını Bozdu

PSY'nin 2012 yılı Temmuz ayında çıkarmış olduğu Gangnam Style şarkısı Dünya'nın bir numaralı video platformu Youtube'un kodlarını bozdu. Kendine özgü dansı ve neşeli hareketleri ile bir anda yükselen yıldızın videosunun bu kadar izleneceği YouTube tarafından tahmin edilememişti.

Hepiniz mutlaka ya görmüşünüzdür yada duymuşunuzdur. Gangnam Style dansı. Neredeyse her ünlümüzün televizyon ekranlarında yaptığı o popüler dans. 2012 yılında tanıştık PSY ile. Bir anda çılgın izlenme oranlarına erişen videosuyla Dünya'nun en çok izlenen videosu olmayı başardı. Geçtiğimiz günlerde ise video 2 milyar üstü izlenme sayısı ile YouTube'un kodlarını bozdu ve görüntülenme sayısının bozulmasına neden oldu. Nedeni ise YouTube izlenme rakamlarının 32 bit kodlar ile gleiştirilmesi. 32 bit olan rakam verileri daha hafif ve sistemi yormayacak şekilde kodlanmış. Fakat Gangnam Style'ın izlenme sayısını gösterebilmek için yetersiz geldi. Şu an 2 Milyar 155 Milyon izlenmeye sahip olan PSY - Gangnam Style'ın izlenme sayısını gösterebilmek için YouTube 64 bit kodlamaya geçmek zorunda kaldı. Bu sistem 32 bite göre biraz daha ağır fakat çok daha fazla haneye sahip rakamları gösterebiliyor.

PSY'nin yüksek izlenme sayılarına ulaşan tek videosu Gangnam Style'la sınırlı da kalmıyor. Bu şarkıdan sonra çıkarmış olduğu Gentleman klibi de Youtube üzerinde 762 milyon kere izlenmiş. Diğer video klipleri de en kötü 100 milyon izlenme değerine sahip. En kötü 100 milyon demesi kolay, YouTube üzerinde bir videonuzun 100 milyon izlenmesi hem çok büyük gelir hem de çok büyük başarı anlamına geliyor. PSY'nin başarının devam etmesini dileyerek sizleri Gangnam Style şarkısının klibiyle baş başa bırakıyorum.

WhatsApp'ta Yeni Bir Güvenlik Açığı Tespit Edildi

YORUMLAR