Gboard Klavye Artık Resmen Tüm Cihazlara Geldi

Gboard Klavye Artık Resmen Tüm Cihazlara Geldi

Google Keyboard kullandığınız bir Android cihazınız varsa artık klavyenizi değiştirme zamanınız geldi. Tamamen yenilenmiş ve güncelleştirilmiş Google Arama Motoru destekli klavye Gboard hazır.

Kendi içinde Google Rama motorunun ihtiva eden, 36 dilden fazla klavye destekleyen, GIF paylaşabilen yenilenmiş Gboard Android ve iOS için indirilebilir ve hazır.

Google Arama Motorunu klavye üzerinden kolaylıkla kullanarak; adres, maç skorları, önemli haberler, hava durumu tahminleri, video ve resim paylaşabileceğiniz Gboard; Android 4.4 ve sonrası Android işletim sistemleri için son derece kullanışlı ve hayat kurtaran bir klavye uygulaması olmuş.

“Machine learning” sistemiyle klavyenin kullanıldıkça kelime dağarcığının da geliştiği, sadece dokunarak değil parmağınızı klavyeninin üzerinde gezdirerek de yazı yazabildiğiniz Gboard, kelime önerileri de yapıyor.

Yenilenmiş GBoard emojileri daha kolay bulmanızı sağlayacak emoji ve GIF arama özelliği ile diller arasında anında geçiş yapmanız için çok dilli yazma özelliğine de sahip. Hareket halindeyken yazacağınız her şeyi Google sesle yazma özelliğini kullanarak da yazabiliyor olmanız klavyeyi daha da kullanışlı kılıyor. 

YORUMLAR