Gears of War 4 PC Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

Gears of War 4 PC Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

Önümüzdeki dönemde çıkacak olan oyunlar arasında en dikkat çekenlerden biri de şüphesiz Gears of War 4. Microsoft'un ünlü TPS türündeki aksiyon oyunu serisinin önceki oyunları daha önceden Xbox'a özel olarka çıkmaktaydılar. Bu nedenle serinin 2. ve 3. oyunlarını bilgisayarlarımızda oynayabilme imkanına erişememiştik. İlk Gears of War oyunu çıktıktan uzun bir süre sonra oyun PC platformuna taşınmıştı ve bize benzersiz bir oyun tecrübesi yaşatmıştı. Kısa bir süre önce de Gears of War'ın yenilenmiş grafiklere sahip versiyonu Windows 10 için yayınlanmıştı.

Gears of War 4 ile birlikte seride ilk olarak serinin yeni oyunu PC ve Xbox için aynı zamanda çıkış yapacak. Peki Windows 10'a özel bir oyun olan Gears of War 4 PC versiyonunu oynayabilmek için bilgisayarınızın donanım gücü yeterli olacak mı? İşte bu sorunun cevabını öğrenmek istiyorsanız yayınlanan resmi Gears of War 4 PC sistem gereksinimleri tablosuna göz atabilirsiniz:

Gears of War 4 sistem gereksinimleri tablosuna göz atıldığında oyunu oynayabilmek için Windows 10 Yıl Dönümü güncellemesini yapmış olmamız gerektiği görülüyor. Bunun yanında 4 çekirdekli bir işlemciye, minimum 2 GB video belleğe sahip bir ekran kartına ve 8 GB RAM'e ihtiyaç duyduğumuz görülüyor.

Microsoft'un yayınladığı Gears of War 4 sistem gereksinimleri tablosu alışılmıştan farklı bir yapıda. Şu ana kadar oyunlarda minimum ve tavsiye edilen sistem gereksinimleri ile karşılaşmaktaydık. Gears of War 4  sistem gereksinimleri tablosunda ise bu sistem gereksinimlerine ek olarak bir de "ideal" sistem gereksinimleri yer alıyor. Bunun sebebi ise oyunun 4K desteğiyle birlikte gelmesi. Microsoft, Gamescom 2016'da Gears of War 4'ün 4K oynanış videosunu da yayınladı:

Gears of War 4, 11 Ekim'de Windows 10 PC'ler ve Xbox One için çıkış yapacak.

Resident Evil 7'nin Yeni Oynanış Videosu Yayınlandı!

YORUMLAR