Geçen Çeyrekte Sadece Bir Milyon Surface Tablet Satıldı

Geçen Çeyrekte Sadece Bir Milyon Surface Tablet Satıldı

Bir UBS analisti dördüncü çeyrek Surface satışlarına dair tahminlerini açıkladı. Analiste göre, Surface satışları, iPad’den gelen sert rekabet ve genel uyumluluk eksikliği ile yüzleşecek.

Analist Brent Thill’e göre geçen çeyrekte Microsoft Surface tablet, hedeflediği basamakları tırmanamadı. Dördüncü çeyrekte sadece 1 milyon satış kaydettiği belirtilen Surface Tablet için Thill, zaten 2 milyonun altında bir sayı beklediğini açıklıyor.

Bugün yatırımcıların da not ettiğine göre, analist projesi için iki gerekçeyi tek cümle içinde aktardı: “Surface; zor bir iPad karşılaştırmasına ve kısıtlı dağıtım imkânlarına dayanan bir tüketici cihazıdır.”

Geçen ayın başlarında, IHS iSupplei analisti Rhoda Alexander, Surface’ın bir çeyrekte 1.3  milyon satmasını beklediğini söylemişti ve daha fazla satılırsa bunun, onun için bir sürpriz olacağını eklemişti.

Hatta önceki Temmuz ayında CEO Steve Ballmer, Microsoft’un golü gelecek yıl birkaç milyon Surface tablet satılması olurdu. Fakat şirket yakın zamandaki Surface satışlarından sonra sessizleşti.

Thill’in, Microsoft Surface Pro Tablet için yüksek beklentileri var. Analist, bu aydan sonra bu tabletlerin gözde olacağı görüşünde. RT meslektaşının aksine Surface Pro, tüm Windows 8 uygulamalarını çalıştırabilen nitelikte, daha güçlü ve yetenekli, tam bir Windows 8 ile donatılmış olacak. 

Dünyanın İlk Şekil Değiştiren Tablet Ekranı

YORUMLAR