Gecko Design Artık Google'ın Ellerinde

Gecko Design Artık Google'ın Ellerinde

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru servislerini genişletmeye tüm hızıyla devam ediyor. Henüz bilmediğimiz bazı planları için Gecko Design adında tasarım firmasını bünyesine kazandırdı.

2014 yılı çoğu şirket için yeni projelere imza atılan bir yıl oldu. Facebook, Twitter gibi birçok büyük firma yeni satın almalar ve projeler ile kendini geliştirmek istiyor. Bunlardan en büyük hamle oynayan yine Google oldu. Google yeni şirketleri satın alarak bünyesine katmayı seviyor. Aldığı şirketi olduğu gibi bırakmıyor, kendi bildiği gibi yeniden biçimlendiriyor.

Google daha önce Jetpac'i satın almıştı. Henüz bu satın almanın üzerinden 1 hafta geçememesine rağmen tasarım işleriyle uğraşan Gecko Design'ide bünyesine kattı. Gecko Design'in birçok başarıl ıişte imzası var ve gerçekten kaliteli işler çıkartıyor. Özellikle mobil platformlarda sıklıkla rastlayabileceğimiz bu firma artık Google ile koordine bir şekilde çalışacak.

Google bu başarılı tasarım şirketini çoğu projesinde kullanmak istiyor. Bakalım önümüzdeki günlerde bu ikili nasıl işler çıkartacak. 

Aşağıda işinize yarayabileceğini düşündüğümüz bazı Google uygulamalarını bulabilirsiniz.

Swing Copters'ın Klonları Google Play'i İstila Etti

Google'ın Şoförsüz Aracına Kaliforniya'dan Sınırlama Geldi

YORUMLAR