Geçmişe Dönüş: 2018'de Kalkan Uçak, 2017'de İndi

Geçmişe Dönüş: 2018'de Kalkan Uçak, 2017'de İndi

İyisiyle kötüsüyle bir yılı daha geride bıraktık. Kimimiz 2018'i evinde tombala ve televizyondaki yılbaşı programlarıyla karşılarken, kimimiz de dışarıda eğlencenin dibine vurarak karşıladı. Fakat şüphesiz en ilginci, gazeteci Sam Sweeney'in zamanda yolculuk yaparak yeni yıla iki kez girmesi oldu. Marty McFly ve Prof. Emmett Brown'a (Geleceğe Dönüş) selam olsun!

Güney yarım kürede bulunan ve yaz mevsimini yaşayan Yeni Zelanda, her zaman olduğu gibi 2018'e giren ilk ülkelerden bir tanesi oldu. Bunun bir sır olmadığı elbette ortada fakat işin ilginç yanı tam burada başlıyor.

Auckland şehrinden 2018'in ilk dakikalarında kalkan bir uçak, ABD'nin Hawaii eyaletinin başkenti Honolulu'ya 2017 yılında indi. Bu ilginç olayı farkeden Amerikalı gazeteci Sam Sweeney, yaşadığı deneyimi Twitter'dan paylaştı.

Sweeney, #zamanayolculuk hashtag'iyle attığı tweette, “Hawaiian Havayoları’na ait 446 numaralı uçuş 2018’de başladı ve uçak 2017’de inecek” ifadelerini kullandı. Sweeney'in tweeti sosyal medyada büyük ilgi görürken, kısa zamanda 14 bin beğeni ve 28 bin retweet aldı.

Yeni yılı 24 saat içinde iki kez kutlama şansına erişen Sweeney, bunun unutulmaz bir deneyim olduğunu ve hayatı boyunca unutmayacağını söyledi.

YORUMLAR