GeForce GTX Titan: Dünyanın En Hızlı Tek GPU'lu Ekran Kartı

GeForce GTX Titan: Dünyanın En Hızlı Tek GPU'lu Ekran Kartı

NVIDIA GeForce GTX Titan Ekran Kartı ile ilgili birçok bilgi dün ortaya çıkmış olmasına rağmen bir gün gecikmeyle de olsa NVIDIA resmi duyuruyu bugün itibarıyla yaptı.

NVIDIA GeForce GTX Titan ekran kartını kısaca NVIDIA'nın şimdiye kadar piyasaya sürmüş olduğu en güçlü tek GPU ekran kartı olarak tanıtabiliriz.

Hatta örnek vermek gerekecek olursak yeni nesil ekran kartlarından biris olan GTX 680'e göre genel anlamda %30 daha hızlı olan GTX Titan ile ilgili ayrıca GTX 690 ve GTX Titan karşılaştırma tablosu da NVIDIA tarafından yayınlandı.

Temel olarak NVIDIA bu testler sırasında çift SLI sistemi kullanan GeForce GTX 690 ile üçlü SLI sistemi kullanan GTX Titan'ı oyunlar sırasında değerlendirerek, karşılaştırma tablosunu hazırlamıştır.

Sizlerinde tahmin edebileceğiniz gibi NVIDIA'nın yeni ekran kartı GTX Titan birçok oyun testinde rakibi GeForce GTX 690'a göre çok daha yüksek performans gösteriyor.

NVIDIA GeForce GTX Titan'ın teknik özelliklerine göz attığımız zaman; 6GB GDDR5 VRAM bellek, 384 bit veriyolu, 837MHz'lik GPU hızı (GPU Boost ile 878MHz) ve 6008MHz bellek hızıyla dikkat çekiyor.

Dünyanın en hızlı GPU ekran kartı olan GTX Titan üzerinde görüntü aktarımı için iki adet DVI, bir adet HDMI ve bir adet DisplayPort konnektörü yer alıyor. PCI Express 3.0 arayüzünü kullanmakta olan ekran kartı Nvidia Kepler mimarisinin modern teknolojilerinin tümünü bünyesinde barındırıyor.

NVIDIA tarafından yapılan açıklamaya göre GeForce GTX Titan ekran kartları sınırlı sayıda ve yaklaşık 1000 dolar gibi bir ücretlendirmeyle satışa sunulacak.

Windows 8 Geleceğin Anahtarı mı?

YORUMLAR