Geleceğe Dönmeye Hazır Mısınız? DMC-12 2017'de Yeniden Satışa Sunulacak

Geleceğe Dönmeye Hazır Mısınız? DMC-12 2017'de Yeniden Satışa Sunulacak

Geleceğe Dönüş filminden akıllarımıza kazınan efsane otomobil DMC-12, 2017 yılında yeniden tasarlanmış şekilde satışa sunulacak. Geleceğe dönmek isteyenlerin kesenin ağzını biraz açması gerekecek.

1985 yılında ortaya çıkan bilim kurgu ve macera alanında başarılı bir film olan Geleceğe Dönüş filminin ikonlaşan arabası DMC-12 geçtiğimiz yıllarda satışa sunulmuş ve büyük ilgi ile karşılanmıştı. Filmde Marty McFly adlı kahraman Emmett Brown adlı bilim adamının modifiye ettiği bir araba ile 1800'lere ve 2000'lere seyahat ediyordu. Film büyük beğeni toplayınca da filmde modifiye edilen araba kendisine büyük hayran kitlesi oluşturarak sembolik bir hale gelmiş ve DMC-12 adlı araç filmin ardından filmin hayranları için kısa bir süre satışta kalmıştı.

DeLorean Motor Company tarafından geliştirilen DMC-12 otomobili Nisan ya da Mayıs aylarında yollara tekrardan inecek. İlk modele göre daha gelişmiş ve modern bir yapıda olacak olan otomobilin regülasyon onayından geçmesi bekleniyor. Üretimin ilk yılında ayda bir adet üretim yapılacak ve üretim sınırlı tutulacak. Arabanın özellikleri hakkında net bir bilgi bulunmuyor ancak ilk versiyonda yer alan Peugeot, Renault ve Volvo motorlarının yerine sekiz silindirli daha güçlü General Motors'un tercih edileceği konuşuluyor. İlk versiyona göre iki kat daha güçlü olacak araba elektronik teknolojisiyle de günümüzü takip edecek. Isıtmalı koltuklar, modern eğlence sistemi ve daha büyük tekerler gibi özelliklere sahip olacak arabaya sahip olmak isteyenlerin de biraz kesenin ağzını açması gerekecek. Tahminlere göre geleceğe dönmek için 100 bin doların gözden çıkarılması gerekecek.

Şu sıralar resmi intenet sitesi üzerinden de duyurulan yeni araç için "Çok Yakında" ibaresi belirtiliyor. Geleceğe dönmek isteyenlerin şimdiden sıraya girmesi ve paralarını biriktirmesi gerekiyor.

Playstation 4K Resmi Olarak Onaylandı

Mirror's Edge Catalyst Resmi Olarak Satışta!

YORUMLAR