Gelecek Şubat’ta 150-200 Liraya Akıllı Telefon Alabileceksiniz

Gelecek Şubat’ta 150-200 Liraya Akıllı Telefon Alabileceksiniz

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen; Ankara JW Marriott Otel'de gerçekleşen 2012 Microsoft Bilişim Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, Şubat ayında yeni akıllı telefonların çıkacağını ve bunların 1500-2000 liralık akıllı telefonlarla aynı platforma sahip fakat daha ucuz telefonlar olacağını söyledi.

Bu telefonların fiyatlarının 150-200 lira civarında olacağını belirten Özmen, bugün akıllı telefonların çok pahalı olduğunu ve bu yüzden şirketlerin, çalışanlarına bu cihazları vermekte zorlandığını belirtti.

Özmen, ardından, Microsoft’un Türkiye’ye verdiği değerin üzerinde durdu. Türkiye’nin; Windows 8 lansmanının yapıldığı 19 ülkeden biri olduğunu, bunun yanı sıra Microsoft’un, Türkçe klavyeye önem verdiğini ve uygulamaları Türkçe sunduğunu vurguladı. 

Özmen’in konuşmasında ifade ettiğine göre, Microsoft, kurumlara çok sesliliği yönetebilmeleri için, geliştirilen en yenilikçi çözümleri sunmaya çalışıyor. Genel Müdür, buna örnek olarak, yeni çağda rekabet etmelerini sağlayacak ve bu rekabeti fırsata çevirecekleri yeni ürün ve hizmetleri kurumlara, Türkçe olarak sunmalarını gösterdi.

Microsoft’un Türkiye’de gençlere yeni iş fırsatları sunma çabaları içinde olduğunu söyleyen Özmen,  konuşmasına şöyle devam etti: “Türkiye'nin önündeki önemli tehditlerden biri olan siber saldırılara karşı kamu ile birlikte hareket etmeye çalışıyoruz. Kamunun sayısal dönüşümü birinci önceliğimiz.”

Microsoft Türkiye’nin, KOBİ’lere yaptığı büyük yatırımlar sonucunda Türkiye 3 yıl içinde 2 kere Microsoft Dünyası'ndaki en iyi ülke seçilmişti.

Şirket ayrıca; mobilite, sosyal ağlar, bulut bilişim ve büyük veri olarak sıralanan dört mega trend konusunda kendini hazır hissediyor.

YORUMLAR