Geleneksel Pillerden Akıllı Telefona Mucize Destek

Geleneksel Pillerden Akıllı Telefona Mucize Destek

Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınızla bir yere gittiniz. Gittiğiniz yerde şarj cihazınızı takabilecek bir enerji kaynağı bulamıyor ve çektiğiniz resimleri sosyal medyada paylaşamıyor, tweet atamıyor musunuz? Bu sıkıntıyı yaşamamak için yanınızda bir 9 voltluk pil ve Plan V bulundurun. 

Geleneksel olarak “9 voltluk” olarak bildiğimiz, hemen her yerde kolaylıkla bulacağınız pil, şimdi basit bir cihaz yardımıyla cep telefonlarının da şarj derdine çare oluyor. Plan V adı verilen cihaz, bir anahtarlık şeklinde ve gerektiği zaman açılarak kullanılıyor. Plan V’nin bir ucunu telefona takarak üzerinde bulunan pil yuvasına 9 voltluk pilinizi yerleştiriyorsunuz, hepsi bu kadar.

Yer kaplamayan ve son derece işlevsel olan Plan V, dayanıklı bir malzemeden üretildiği için kopma, esneme gibi sorunlar yaşamıyor.  Bir Kickstarter projesi olarak başlayan Plan V şarj cihazı 30 bin dolarlık yatırım hedefine ulaştı ve seri üretime geçmeye hazırlanıyor. Plan V’nin daha küçük bir modelinin de çok yakında piyasaya sürüleceği söyleniyor. 

Plan V in action from luke paul trevitt on Vimeo.

Samsung Esnek Batarya Geliştirdi!

İşte Bir Aylık Batarya Ömrü ile Yeni Nokia 105

YORUMLAR