Genç Kızları İçin iPhone Şeklinde Mezar Taşı Yaptırdılar

iPhone 6 mezar taşı

Rusya’nın Ufa kentinde belki de bugüne kadar yapılmış en ilginç mezar taşlarından bir tanesi yapıldı. Talihsiz şekilde genç yaşta hayatını kaybeden Rita Raisovna isimli merhumenin mezarına iPhone şeklinde mezar taşı dikildi.

iPhone 6 mezar taşı 2

Kentin Güney Mezarlığı içerisinde yer alan mezar taşı, Rita Raisovna’nın çok sevdiği iPhone 6 şeklinde tasarlanmıştı. Siyah granit kullanılarak hazırlanan mezar taşının ön tarafındaysa Raisovna’nın en güzel fotoğrafı yerleştirilmiş, fotoğrafın altına adı, doğum tarih ve ölüm yılı gibi bilgiler yerleştirilmişti. Taş, telefon gibi görünmesinin yanı sıra ses açma kapama tuşları, Apple logosu ve marka adı gibi detaylar barındırmasıyla da ilgi çekiciydi.

Hayatını kaybeden genç kadının ailesi tarafından bilgi verilmese de oldukça detaylı hazırlanan mezar taşının 1,800 dolardan fazla tuttuğu da söylenenler arasına girdi. Ailenin, tüm dünyada haber olan mezar taşını kızlarını dahi iyi yansıtabilmek adına yaptırdıkları aktarılırken, benzer mezar taşlarının Rusya’da yaygın olduğu belirtildi. Özellikle Novosibirsk bölgesinde özel olarak tasarlanan mezar taşlarının, neredeyse her mezarda görülebileceğinin altı çizildi. Yine Rusya'da, hemen aşağıda izleyebileceğiniz gibi, 2016 yılında yaşlı bir çift için de iPhone şekilli bir mezar taşı yapılmıştı.