Gençler Facebook'tan Uzaklaşıyorlar

Gençlerin ABD'de Facebook'a daha az rağbet gösterdikleri ve talepte düşüş olduğu ortaya çıktı.

Gençler Facebook'tan Uzaklaşıyorlar

Facebook'un uzun süredir kullanıcı sayısını arttırdığı ve giderek daha fazla yaş grubu tarafından kullanıldığı ortada. İlk başlarda üniversite öğrencisi olmayı mecburi kılan sosyal ağ, yıllar içerisinde gelişerek tam teşekküllü bir ağ haline geldi ve sağladığı özellikler de bu yönde büyük değişiklik gösterdi. Elbette bu hızlı büyüme trendi, şirketin borsaya açılmasını da sağladı ancak borsadan Facebook hisseleri alanlar şimdiye dek pek de mutlu olamadılar.

Zira şirket borsaya kote olduktan sonra hisseleri düşüş gösterdi ve yatırımcılar zarar ettiler ve bu zarar hala devam etmekte. Gelen son bilgiler ise yatırımcıları yine üzdü ve hisselerde düşüşe neden oldu. Şu anda 1.19 milyar aylık aktif kullanıcıya ve günlük 728 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Facebook'un, ABD'deki günlük aktif kullanıcılarda bir düşüş trendine girdiği ve bunun gençlerde daha fazla olduğu ortaya çıktı.

Bu durum, reklamlara tıklama oranı ve etkileşime girme oranı daha yüksek olan bir kesimde erime olduğuna işaret ediyor ve Facebook'un eski karizmatik imajının yavaş yavaş ortadan kalktığını gösteriyor. Daha fazla kullanıcıya ulaşabilmek için Instagram'ı satın alan Facebook'un, bu düşüşten sağ çıkabilmek için SnapChat ve BlackBerry ile de görüşmeler gerçekleştirdiği biliniyor.

Facebook uygulamalarını cihazlarınıza indirmek isterseniz, aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

Steam'de cadılar bayramı indirimleri başladı

YORUMLAR