General Mobile Discovery İçin Android KitKat Yayınlandı

General Mobile Discovery İçin Android KitKat Yayınlandı

General Mobile'ın bir süre önce piyasaya sürdüğü, fiyatı ve performansı ile oldukça ilgi gören telefonu Discovery, beklenmedik bu başarısının ardından yeni yayınlanan beta güncelleme ile gündemin tam ortasına düştü.

Android'in yeni çıkardığı KitKat sürümü çoğu firmanın popüler cihazları için güncelleme yayınlamasıyla kullanıma açılmıştı. Fakat henüz fiyat/performans telefonları için böyle bir güncellemenin olup olmayacağı bilinmiyordu. General Mobile bu bilinmezi bozdu ve o meşhur telefonu Discovery için Android KitKat güncellemesini yayınladı.

Henüz deneme aşamasında olarak yayınlanan bu güncelleme beklendiği gibi olumlu sonuç verirse sabit bir sürüm ile General Mobile Discovery kullanıcıları Android KitKat sürümüne kavuşacaklar. Güncellemenin en tepki çeken yanı telefonunuzdaki tüm verilerin siliniyor olması. Çoğu cihazda başarılı güncellemesi olan Android'in Discovery'de neden bu sorunu oluşturduğu bilinmiyor. Yine de Android KitKat Beta'yı denemek istiyorum derseniz öncelikle cihazınızın yedeğini almanız gerekli. Yoksa yıllardır biriktirdiğiniz tüm verileri kısa bir sürede kaybedebilirsiniz.

Yapılan bu güncellemenin General Mobile Dicovery'e ne kazandırdığı, performans konusunda nasıl bir etki bıraktığı hakkında bir bilgimiz yok. Bunu sabit bir sürüm yayınlandığında deneyerek, güncelleme hakkında yorum yaparak sizleri bilgilendirebiliriz.

 Android Kitkat 4.4.2 ile Birlikte Gelen Değişiklikler

YORUMLAR