Gerçek Iron Man, Ulaştığı Hızla Dünya Rekoru Kırdı!

Gerçek Iron Man, Ulaştığı Hızla Dünya Rekoru Kırdı!

İngiliz mucit Richard Browning, geliştirdiği jetpack benzeri kıyafetleriyle, gerçek bir Iron Man olduğunu herkese kanıtlamıştı. Browning, kendi geliştirdiği jet moturlu kıyafetiyle 52 kilometre hıza çıkarak Guinness Dünya Rekoru’nu kırmayı başardı.

Bir neslin GTA serilerinden aşina olduğu jetpack, artık gerçek hayatın bir parçası haline geldi. Hem de öyle şifre falan yazmaya da gerek yok.

Gerçek Iron Man olarak nitelendirilen Richard Browning, kollarına ve sırtına taktığı ufak jet motorlarıyla hatrı sayılır bir süre havada kaldı ve son denemesinde saate 52 kilometre hıza çıkarak Guinness Dünya Rekoru’nu kırmayı başardı.

“Vücut ile kontrol edilen jet motorlu kıyafetle ulaşılan en yüksek hız” rekorunu kırarak bir ilkin altına imza atan Browning, kollarına taktığı 22 kilogram ağırlığındaki altı adet kerosen beslemeli mikro gaz türbiniyle görenleri kendine hayran bırakıyor.

Rekoru kırdığı için çok mutlu olduğunu söyleyen İngiliz mucit, "Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek benim için büyük bir heyecan. Yaptığımız tasarımın bütün dünya tarafından tanınıp onaylanması da gurur verici'' dedi.

Jet moturlu kıyafetini geliştirmek için uzun zamandır çalıştığını ifade eden Browning, cihazın güçlü ve hızlı olduğu kadar güvenli bir sisteme de sahip olduğunu sözlerine ekledi.

Sizce Jetpack benzeri ürünler ilerde günlük hayatımızın bir parçası haline gelir mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR