Gerçek Oyuncularla Çekilecek Minecraft Filmi Geç de Olsa Geliyor

Gerçek Oyuncularla Çekilecek Minecraft Filmi Geç de Olsa Geliyor

Ünlü yapım şirketi Warners Bros. geçtiğimiz şubat ayında, Minecraft'ın geliştiricisi Mojang'dan, gerçek oyuncularla birlik Minecraft filmi çekmek için gerekli hakları satın almıştı. O günden bu yana sessizliğini koruyan filmden, yeni haberler geldi.

Mojang'ın operasyon birimlerinin başındaki isim olan Vu Bui, stüdyonun resmi blog adresinden yayınladığı bir yazıyla bahsi geçen filmin çıkış tarihine dair ilk ayrıntıları verdi. Önce sevindiren sonra biraz üzen bu habere göre; gerçek oyuncularla çekilecek olan Minecraft filmi, 2019'dan önce vizyondaki yerini almayacak. Yapılan resmi açıklamaya göre ise filmin tam olarak çıkış tarihi 24 Mayıs 2019! Yani filmin detaylarına dair spekülasyon yapmak için hala çok fazla zamanımız var.

Mojang ayrıca It's Always Sunny in Philadelphia isimli dizinin de yönetmenliğini yapan Rob McElhenny'nin Minecraft filminin yönetmenliğini de üstlendiğini açıkladı. McElhenny, daha önce katıldığı bir Minecon'da aslında buna dair ilk ipuçlarını vermişti; ancak filmin detaylarına ve kimin tarafından yapılacağına dair herhangi bir ayrıntı yoktu. Gelmiş geçmiş en çok satan üçüncü oyun konumunda olan Minecraft, geçtiğimiz senelerde Microsoft tarafından 2.5 milyar dolara satın almıştı. Kitaptan LEGO'ya kadar her alanda kendisini gösteren oyun, böylece sinema sektörüne de adım atmış oldu.

Minecraft Şimdiye Kadar Kaç Adet Sattı ve Kaç Kişi Tarafından Oynanıyor?

Minecraft Zamlanıyor! İşte Fiyatının Artacağı Tarih

En İlgi Çekici Minecraft Tasarımlarını Derledik

YORUMLAR