Gerçek Zamanlı Tercüman Skype Translator Kullanıma Sunuldu

Gerçek Zamanlı Tercüman Skype Translator Kullanıma Sunuldu

Skype'ın bir yıl önce tanıttığı ve sınırlı bölgede kullanıma açtığı gerçek zamanlı tercüme hizmeti olan Skype Translator, tüm Windows kullanıcıları için kullanılabilir hale geldi.

Skype yaklaşık bir yıl önce gerçek zamanlı çeviri hizmetini tanıtmıştı ve bunu sizlere "Skype Gerçek Zamanlı Tercüman Özelliğini Tanıttı" haberiyle sunmuştuk. Skype Translator adının verildiği bu çeviri hizmeti sesli aramalar sırasında konuşulanları algılayarak alt yazıya dönüştürüyor. İlk başlarda sınırlı bölgeler için kullanılabilen Skype Translator artık tüm dünyada kullanılabilir hale geldi.

Skype Translator sayesinde artık dünya üzerinden her hangi biriyle konuşmak kolay hale geliyor. Şu an sesli aramalar sırasında Mandarin, İngilizce, Almanca, İtalyanca, Portekizce ve İspanyolca olmak üzere 7 farklı dil kullanılabiliyor. Yazılı konuşmalarda ise 50 farklı dile tercüme yapılabiliyor. Şu an ne yazıkki Türkçe'ye çeviri seçeneği bulunmuyor. Servis şu an için Windows sürümleri için kullanılabilir halde. Servisi kullanmak için ise Skype ana uygulamasına sahip olmanız yetiyor.

Skype Translator özelliğini kullanmak için buradaki linkten yaralanabilir yada aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Şu an 10.yılını kutlayan Skype'ın ise daha çok yenilikle karşımıza çıkması bekleniyor.

Skype Görüntülü Grup Görüşmesini Mobil Platformlara Getirecek

Windows için Skype 7.18 Sürüme Güncellendi

YORUMLAR