Gezegenimizin Artık Bir Bayrağı Var

Gezegenimizin Artık Bir Bayrağı Var

Dünya ulus ve kültürlerinin başka gezegenlerde temsil edilebilmesi için bir bayrak tasarlandı. Dünya Bayrağı pek çok aşamadan geçerek şekillendirildi.

Eğer bir gezegene gidecek ve bir şekilde oradaki uygarlığa kendimizi ifade edeceksek, bayraksız gitmek olmazdı. Bunun için uzun bir süre düşünüldü, çeşitli tasarımlar irdelendi. Dünyayı nasıl bir bayrak temsil edebilirdi? İşte bu noktada, İsveç Beckman Tasarım Koleji’nden yeni mezun, Oskar Pernefeldt isimli bir tasarımcı son derece mantıklı bir tasarımla karşımıza çıkıyor.

Yeni tasarım son derece güzel bulundu ve kabul edilecek gibi görünüyor. Bundan böyle uzaya gidecek olan her astronot, uydu ve benzeri araç bu bayrakla dekore edilecek. Bir gezegene bayrak dikilmesi gerekecekse, artık ABD bayrağı yerine bu bayrak kullanılacak.

Bayrağın mavi olmasının sebebi gezegenimizin 3’te 2’sinin sularla kaplı olmasından esinlenilerek kullanılmış. Dışarıdan içeriye doğru bir çiçeğin yapraklarının oluşması ise dünyanın yaşanabilir bir gezegen olduğunu işaret ediyor. Dışarıda duran halkalar ise dünyayı oluşturan kültürleri ve kıtaları temsil ediyor.

İşte bayrağın tasarım hikayesi. 

Dünyanın Tüm Mikroplarını Uzaya ve Gezegenlere Bulaştırıyoruz

Evren ve Uzay Hakkında Doğru Sandığımız 8 Büyük Yanlış

Kepler Teleskobu Yeni Bir Süper Dünya Keşfetti

YORUMLAR