Gigabyte'tan Dünyanın En Küçük GTX 1080 Ekran Kartı!

Gigabyte'tan Dünyanın En Küçük GTX 1080 Ekran Kartı!

Tayvan merkezli Gigabyte şirketi, daha önce GTX 1070 Mini ITX modelini duyurmuştu. Bugün ise yeni tasarlanan ve dünyanın en küçük GTX 1080 modeli olarak görülen yeni GTX 1080 Mini ITX'i duyurdu.

Tek bir fana sahip olan GTX 1080 Mini ITX modeli sadece 6.7 inç uzunluğunda ve normal bir GTX'e göre yaklaşık 5 inç daha küçük. Hem rahat taşınabilir hem de performansı yüksek olan bu kart, mini-ITX kasanın içine sığacak şekilde tasarlanmış.

Gigabyte, üç bakır kompozit ısı borusu ile eşleştirilen, soğutma için tek bir 90mm fan kullanıyor. Fan yarı pasif olarak ayarlanmış. Yani GTX 1080, büyük bir yükün altında olmadığında fan devre dışı kalacak. Gigabyte'ın kendi yazılımı sayesinde bu GTX 1080'i overclock edebilme imkanınız bile bulunuyor.

Bunlara ek olarak, mini-ITX formunda gördüğümüz ilk GPU modeli bu değil ancak kesinlikle en küçük GPU olarak karşımıza çıkıyor. Zotac bu yılın başlarında 8.3 inç GTX 1080 Ti'yi tanıtmıştı, ancak Gigabyte'ın GTX 1080'inden bir inçten daha büyük. Bu modelden sonra kullanıcılar, Gigabyte'ı taşınabilir bir GTX 1080 Ti üretmesi için bekliyor olacaklar.

Gigabyte, Radeon RX Vega Serisi Ekran Kartlarını Listeledi

Nvidia, Yeni Titan ve Quadro Harici Ekran Kartlarını Hazırlamaya Başladı

YORUMLAR