Gionee M5 Enjoy ve M5 Plus Tanıtıldı

Gionee M5 Enjoy ve M5 Plus Tanıtıldı

Çinli üreticilerden Gionee, batarya canavarı iki yeni Android’li telefonunu Çin’de düzenlediği etkinlikte tanıttı. Bir yanda 0.5 saniyede parmak izini tanıyabilen sensörlü ana ekran tuşuyla dikkat çeken Gionee M5 Enjoy, diğer yanda 5020 mAh’lik iki saatte tam şarj olabilen devasa bataryalı Marathon M5 Plus. İki cihazın da teknik detayları, karşılaştırmalı tablosu haberimizde.

Şu sıralar özellikle batarya kapasiteleriyle kullanıcıları etkileyen Android cihazlar tanıtılıyor ve tamamı Çinli üreticilerden geliyor. Kullanıcıların powerbank taşımalarını ortadan kaldıran veya istemedikleri halde şarjlı kılıf aldırmaya zorlayan Android telefonların sayısı her geçen gün azalıyor. Şu an için Sony, HTC, Samsung gibi büyük firmalardan bunu göremesek te Çin merkezli telefon üreticileri kullanıcıları etkilemeyi başaran telefonlarla karşımıza çıkıyor. Gionee de dikkat çeken üreticiler arasında. Çin’de düzenlenen etkinlikte tanıtılan Gionee M5 Enjıy ve M5 Plus, kullanıcıların sıklıkla eleştirdiği noktaları kapatan güçlü cihazlar olarak karşımızda.

Etkinlikte tanıtılan telefonlardan M5 Enjoy’un en dikkat çekici özelliği home tuşuna yerleştirilmiş parmak izi sensörü. Firmanın paylaştığına göre parmak izi taraması son derece hızlı. 0.5 saniye gibi kilit ekranındaki bildirimleri göremeyecek kadar hızlı tanıma süresi sunuyor. Etkileyici ancak iPhone 6s’de kullanılan ikinci nesil parmak izi sensörü düzeyinde olup olmadığını testlerde anlayabiliriz. Gionee’nin etkinlikte tanıttığı diğer model olan M5 Plus (Marathon M5 Plus) da devasa bataryasıyla etkiliyor. Hızlı şarjı destekleyen ve tam şarja iki saatin altında ulaşan 5020 mAh bataryalı M5 Plus, büyük ekranlı telefonlardan başka bir deyişle phabletlerden hoşlanan, uzun kullanım süresi isteyen kullanıcıları memnun edecek gibi görünüyor.

Gionee M5 Enjoy Gionee M5 Plus
Ekran
5.5 inç HD 2.5D kavisli cam 6 inç full HD 2.5D kavisli cam 
İşlemci
MediaTek MT6753, 4 çekirdek, 1.3GHz MediaTek MT6753, 8 çekirdek, 1.3GHz  
Grafik İşlemci
Mali-T720 Mali-T720
Bellek
3GB 3GB
Depolama
16GB (microSD ile 128GB'a kadar) 64GB (microSD ile 128GB'a kadar)
Kamera
8MP arka, 5MP ön 13MP arka, 5MP ön
Batarya
5000 mAh 5020 mAh (hızlı şarj)
İşletim Sistemi
Android 5.1 Lollipop (Amigo OS 3.1) Android 5.1 Lollipop (Amigo OS 3.1)
Fiyat
308 dolar 385 dolar

YORUMLAR