Giyilebilir Android Cihazlar İçin Snapdragon Wear 1100 İşlemci Tanıtıldı

Giyilebilir Android Cihazlar İçin Snapdragon Wear 1100 İşlemci Tanıtıldı

 

Qualcomm Snapdragon işlemcilerine bir yenisini daha ekledi. Snapdragon Wear 1100 işlemci, IoT (nesnelerin interneti) platformuna dahil olabilen giyilebilir Android cihazlarda kullanılacak.

Çin’in Kuzey Tayvan Bölgesinin Başkenti olan Taipei kentinde devam eden Computex 2016, teknolojik sürprizlerle tüketiciyi buluşturmaya devam ediyor. Akıllı saat pazarında Snapdragon Wear 2100 ile ürünleri zenginleştiren Qualcomm, şimdi de bu işlemcisinin neredeyse yarısı kadar küçültülmüş olan Snapdragon Wear 1100 işlemcisini tanıttı. Bu işlemci sadece saatler için üretilmiş değil. Snapdragon Wear 1100 daha farklı alanlarda da kullanılabiliyor.

Snapdragon Wear 1100 nedir?

GPS ile yön belirleme ve lokasyon işaretleme gibi işlemlerde kullanılacak olan Snapdragon Wear 1100, mobil haberleşme platformunda özellikle IoT üzerinde (nesnelerin interneti) giyilebilir cihazların birbirleriyle iletişim kurabilmesini sağlayacak devrelere güç verecek. Bundan dolayı Snapdragon Wear 1100 bünyesinde 3G/LTE desteği de verebiliyor. Snapdragon Wear 1100 Qualcomm’un şimdiye kadar bünyesinde modem desteği bulunan en küçük ve en yavaş işlemcisi olarak tanımlanıyor. Bu yüzden de hangi ürünleri destekleyeceği henüz bilinmiyor.

Snapdragon Wear 1100 IoT teknolojisi üzerinde bütünleşmiş iletişime destek verecek ancak üretimine yeni başlanan işlemci ancak gelecek sene IoT teknolojisine ait cihazlara yerleşecek.

Snapdragon 3 Yeni İşlemcisiyle Gümbür Gümbür Geliyor

Windows ve OS X Malware'dır, Nesnelerin İnterneti Eşekliktir

Nesnelerin İnterneti Özel Hayatımızı Ne Kadar Tehdit Ediyor?

YORUMLAR