Gizemli Bitcoin Milyoneri Servetini Bağışlıyor

bcoin zengin

Bitcoin’in keskin yükselişiyle günümüzde “bitcoin zengini”, “bitcoin milyoneri” gibi ifadeler ortaya çıktı. Gerçekten de zamanında bu dijital para birimine inananlar ve yatırım yapanlar hayal bile etmedikleri servetlere ulaştı. Peki bu şekilde gelen para insanı bozar mı? Gizmodo’nun haberinde yer alan kişiyi bozmamış gibi görünüyor. Zira ismini gizli tutan bir bitcoin zengini, harcayamayacağı kadar çok parası olduğunu ve fazla parasını bağışlayacağını açıkladı.

Pineapple Fund adını verdiği bir fon oluşturan gizemli bitcoin milyoneri, bu fon üzerinden kar amacı gütmeyen kuruluşları destekleyeceğini açıkladı. Bitcoin’e yıllar önce inandığını ve yatırım yaptığını belirten gizli yardımsever, bugün gelinen noktada harcayamayacağı kadar çok para kazandığını ve bu parayı bağışlama kararı aldığını paylaştı. Bitcoin’in ortaya çıktığı ilk zamanlarda madencilik yapan ve kripto para biriminin ticaretini yapmaya başlayan Pineapple Fund’un kurucusu, 86 milyon dolar değerindeki dijital parasını hayır kurumlarına dağıtacak.

Pineapple Fund’u oluştururken herhangi bir gösteriş amacı gütmediğini ve bu nedenle adını gizli tuttuğunu belirten bitcoin milyoneri, sadece kayıtlı kar amacı gütmeyen kuruluşlara destek vereceğini açıklarken, bireylerin ya da kayıtsız kuruluşların mesaj atmamasını istedi. İsabetli yatırımdan elde ettiği geliri yine isabetli bir şekilde değerlendiren milyonerin fonundan insan hakları ve internet özgürlüğü savunucusu Electronic Frontier Foundation (EEF) şimdiden 1 milyon dolar bağış aldı.

YORUMLAR