Gmail Android Cihazlarda Dosyaları Google Drive'a Aktarıyor

Gmail Android Cihazlarda Dosyaları Google Drive'a Aktarıyor

Gmail, yeni geliştirdiği bir özellikle birlikte Android cihazlarda belgelerinizi doğrudan posta kutusundan Google Drive'a yedeklemenizi sağlıyor. Geçtiğimiz günlerde Android'de 1 milyar kez indirildiği haberini yayınlamamızın ardından, Gmail ekibi bir blog yazısı yayınlayarak uygulamanın Android işletim sistemindeki son sürümünü tanıttı.

Masaüstünde hayatımızı kolaylaştıran adımlarıyla biz kullanıcıları Yandex gibi rakiplerine kaptırmamak için çalışan Google, e-postalarını mobilden yönetenleri unutmayıp aynı deneyimi sunmak için Gmail uygulamasını güncel tutuyor. Birçoğumuzun günlük hayatta sıkça kullandığı Google Drive, Gmail için tanıtılan yeni sürümle birlikte e-posta kutumuza kadar girmeyi başardı. Yeni gelen özellik sayesinde mobil Gmail kullanıcıları, e-postalarına gelen belgelere doğrudan Google Drive hesapları üzerinden erişip, telefon hafızasına yük olmadan dosyaları Drive'a aktarabiliyor. Aktarılan belgelere daha sonra dilediğiniz cihazdan erişebiliyorsunuz. 

Yeni güncellemede gezinme menüsüne tek bir kaydırma hareketiyle erişimin yanında, Arapça ve Farsça gibi alıştığımız düzenin aksine sağdan sola doğru yazılan (Right to Left - RTL) diller için de destek geldi. Ayrıca e-postaların neden Spam olarak işaretlendiğine dair çıkan bildiri artık mobilde de görünüyor.

Akıllı telefonlarınız veya tabletleriniz üzerindeki hafızayı doldurmadan belgelerinizi depolamanıza olanak sağlayacak bu yeni güncelleme paketinin en kısa zamanda tüm Android cihazlarla buluşması bekleniyor.

YORUMLAR