Gmail Android Uygulamasına Reklamlar Geliyor

Gmail Android Uygulamasına Reklamlar Geliyor

Google'ın Android cihazlar için hazırladığı Gmail uygulaması, işletim sisteminin sahip olduğu en sık kullanılan ve oldukça iyi bir tasarıma sahip olan uygulamalarından bir tanesi. Neredeyse tüm Gmail kullanıcılarının tercih ettiği uygulama, şimdiye dek tamamen ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyordu ve içerisinde herhangi bir reklam da barındırmıyordu.

Ancak en son ortaya çıkan bilgilere göre, uygulamanın .apk uzantılı kurulum dosyaları üzerinde yapılan araştırmalar, yakın zamanda bizleri reklamların beklediğini gösteriyor. APK kütüphanesi içerisinde yer alan onlarca XML dosyası direkt olarak reklamlar için hazırlanmış ancak henüz aktif olmadığı için karşımıza çıkmıyor. Aşağıdaki bulunan dosyalara dair bir ekran görüntüsünü kolayca görebilirsiniz.

Önümüzdeki aylarda herhangi bir reklamın çıkması durumunda kullanıcıların buna nasıl tepki gösterecekleri belli değil ve Google'ın uygulamanın reklamsız ve ücretli sürümünü de satışa sunup sunmayacağını bilmiyoruz. Ancak sanıyorum ki bu haber pek olumlu karşılanmayacaktır ve pek çok kullanıcının alternatif e-posta uygulamalarına geçişine neden olacaktır. Gmail Android uygulamasını hala kullanmıyorsanız aşağıdaki bağlantıları kullanarak telefonunuza indirebilirsiniz.

Facebook artık gönderi düzenlemeye izin veriyor

YORUMLAR