Gmail Blue Google Tarafından Tanıtıldı

Gmail Blue Google Tarafından Tanıtıldı

Google'ın 1 Nisan şakası çılgınlığı Gmail Blue'nun duyurulmasıyla birlikte devam ediyor. Evet tahmin edebileceğiniz gibi Gmail Blue, Google'ın e-posta servisinin tamamen renkleri maviye bürünmüş olan bir hali. Sonuç olarak Youtube'un 8 yıllık bir yarışma olduğunun ve kapatılacağının duyurulması bir yere kadardı. Ardından gelen Google Burun ile kokuyla arama yapma teknolojinin tanıtımı da  gerçekten eğlenceliydi.

Ama gerçekten Gmail'ın masmavi renklere döndüğünü bir düşünsenize. Her ne kadar tanıtım videosunda göze hoş görünüyor olsa da muhtemelen birçok insan Gmail hesabına giriş yaptığında ne olduğunu anlamak için baya düşünür ve eski haline getirebilmek için uzun bir süre uğraşırdı. Sonunda çabalarının bir yere varmayacağını anlayarak sanırım büyük bir hayal kırıklığı içerisinde E-posta servisini değiştirebilirlerdi.

Neyse ki şu an için böyle bir durum söz konusu değil. Gmail Blue şakasıyla birlikte dikkatleri üzerine çeken Google bir yandan da acaba Microsoft'un yakın zamanda piyasaya sürülmesi beklenen yeni işletim sistemi Windows Blue'ya da hafiften dokunduruyor mu acaba sorularını da beraberinde getirmeyi başardı.

9 Yıllık bir araştırma sonucu ortaya çıktığı söylenen Gmail Blue'nun resmi tanıtım sayfası üzerinden, Gmail Blue ile birlikte gelen yeni özelliklere ulaşabilirsiniz.

Google Burun: Koklamak İnanmaktır!

YORUMLAR