Gmail E-posta Aboneliğinden Çıkmayı Kolaylaştırıyor

Gmail E-posta Aboneliğinden Çıkmayı Kolaylaştırıyor

Google'ın e-posta hizmeti, e-posta üyeliğini sonlandırmayı kolaylaştıran bir düğme ile karşımızda. E-postalarınızın en üstinde artık bir “Unsubscribe” düğmesi yer alacak.

Gmail ekibinin yayınladığı bir blog yazısıyla açıkladığı özellikte, bazı e-posta listelerinde yer alan kaydınızı iptal etmenizi sağlayacak bir kısayolun eklendiğini duyurdu. Özelliği kullanabilmeniz için size gelen postada bu bağantının verilmiş olması gerekiyor, böylece Gmail bu bilgiye dayanarak sizi e-postanın içinde gezdirmeden en başta bir düğmeyle bu olanağı sağlıyor. Ancak eğer “unsubscribe” yani abonelikten çıkma bağlantısı yer almıyorsa, Gmail de ne yazık ki bu özelliği etkinleştiremiyor.

Amacı sadece zaman kazandırmak olmayan; e-posta gönderileri istenmeyen göndericileri, sırf üyelikten çıkmak zor geldiğinden alıcılar tarafından Spam olarak işaretlenmekten kurtaracak olan bu özellik henüz bizim e-posta kutumuza ulaşmadı. Ancak istenmeyen ile Spam gönderileri birbirinen ayırmak için basit fakat çok iyi düşünülmüş bir özellik olarak değerlendiriyoruz.

Facebook Güvenliğini Arttıracak Private Core'u Satın Aldı

Line Yazdıklarınıza Göre Sticker Öneriyor

Google, HTTPS Kullanan Sitelere Öncelik Tanıyor

YORUMLAR