Gmail Güncellenerek Artık Her Ekranda Rahatça Okunabilirlik Özelliği Kazanıyor

Gmail Güncellenerek Artık Her Ekranda Rahatça Okunabilirlik Özelliği Kazanıyor

Gmail uygulamaları çok yakında responsif tasarım özelliği kazanarak her ekranda rahatça okunabilme özelliğine kavuşacak. Böylelikle küçük ekranlarda ufalan yazılar büyütülerek rahatça okunabilecekler.

An itibariyle Gmail mesajlarını parmak hareketleriyle büyüterek e-postaları okumak mümkün. Ancak Eylül ayının sonunda gelecek olan yeni güncellemeyle bu yakınlaştırma hareketini yapmak zorunda kalmayacağız, e-postalar telefonların ekran özelliklerine göre rahatça okunacak şekilde cihazlara gelecek. Böylece her e-postanın irili ufaklı tüm ekranlarda, o ekranın çözünürlüğüne göre rahatça okunabilmesi sağlanmış olacak. Kullanıcılar ekranlarını büyüterek genişleyen görüntünün içinde kaybolmayacaklar.

E-posta formatların tamamen daha kullanışlı hale getirmeye söz veren Google, bu yeniliğiyle rakibi olan e-posta uygulamalarının da bir adım önüne geçiyor. Gmail’in ürün müdürü Piere Vollucci, “Böylelikle kullanıcılar yeni responsif tasarımla birlikte e-postalarını çapraz platformlarda daha iyi takip edebilecekler” açıklamasında bulundu.

Önümüzdeki 15 gün içinde yapılacak olan bu güncellemenin ardından Google servislerinin çoğu bu şablonu takip edecekler. 

YORUMLAR