Gmail İçin Geliştirilmiş Sürükle-Bırak Desteği Geldi

Gmail İçin Geliştirilmiş Sürükle-Bırak Desteği Geldi

Google, Gmail'e eklediği yeni bir özellik ile ünlü elektronik posta servisinin kullanımını çok daha pratik hale getiriyor. Daha önceden değiştirilen e-posta yazma bölümü birçok kullanıcı tarafından olumsuz karşılanmıştı ve halen de bu bölümden memnun olmayan kullancılar mevcut. Yeni eklenen özellik ise bu durumu bir nebze olsun değiştirebilme amacında.

Aslında daha önceden sürükle-bırak yöntemi ile Gmail'e dosyalar eklemek mümkündü; fakat durum görseller söz konusu olduğunda farklı olmaktaydı. Herhangi bir görseli Gmail e-posta oluşturma ekranına sürüklediğimizde sadece posta içerisine görseli gömebiliyor, ek olarak ekleyemiyorduk. Bu yeni değişiklik ile görselleri ek olarak eklemek de mümkün kılınmış:

Değişiklik sayesinde elektronik postalarımızı daha hızlı hazırlayabilmenin önü açılmış durumda. Özelliği kullanabilmek için görsel dosyasını e-posta oluşturma ekranının altındaki üzerinde "Eklemek için bırakın" yazan kutucuğa sürükleyip bırakmamız yeterli. Klasik dosya gezgini yoluyla dosya konumunu tespit ederek dosya eklemekten çok daha pratik olan yöntem şu an kullanıcılar tarafından kullanılabilir durumda.

Game of Thrones 2013 Yılı Korsan Rekorunu Kırdı

YORUMLAR