Gmail Sizi Rahatsız Edenleri 2 Adımda Engellemenizi Sağlıyor

Gmail Sizi Rahatsız Edenleri 2 Adımda Engellemenizi Sağlıyor

Gmail üzerinden sizi rahatsız eden e-postalardan son derece kolay iki “tık” ile kurtuluyorsunuz.

Gmail “Göndereni Engelle” ve “Üyelikten Çık” seçeneklerini son derece kullanımı kolay bir şekilde Gmail kullanıcı ara yüzüne yerleştirdi. Böylece istemediğiniz her gönderiyi iki “tıkla” bir daha posta kutunuzda görmek zorunda kalmıyorsunuz.  

“Göndereni Engelle” bireysel iletilerle sizin canınızı sıkan e-postalar gönderen kişileri bloke etmenizi sağlıyor. Tek yapmanız gereken, e-postanın künye kısmandaki üç nokta üst üste olarak duran menüyü seçip buradan iletiyi göndereni engelle seçeneğini işaretlemek.

“Üyelikten Çık” seçeneği ise size durmadan reklam gönderen ya da promosyon seçenekleri sunan bir zamanlar bir şekilde üye olup artık pişman olduğunuz kurumları engellemenizi sağlıyor. Aynı “Göndereni Engelle” gibi çalışıyor.

Böylelikle Gmail e-posta kutunuzu boğan promosyon iletilerinden kurtuluyor, bir yandan da gönderileri ile ilgilenmediğiniz insanları iletişim hayatınızdan çıkarabilme olanağına sahip oluyorsunuz.

Bu sistem Android kullananlar için çok yakında bir güncellemeyle hizmete girecek. Ancak web ve iOS sistemler için biraz beklemek gerekecek.

Gmail'de Gönderilen Maili Geri Alma Yöntemi

Google Gmail Uygulaması Güncellendi: İşte Yenilikler

Gmail Ve Google Inbox Arasındaki Farklar Nelerdir?

YORUMLAR