Gmail Tamamen Yenileniyor! İşte Yeni Özellikler

Google’ın yıllardır arayüzünü değiştirmediği e-posta servisi Gmail, çok yakında büyük bir değişim geçirecek. G Suite müşterilerine gönderilen e-postada Gmail’in görünümünün tamamen değiştirileceğinin ve birkaç yeni özellik ekleneceğinin haberi verildi.

Microsoft’un e-posta servisi Outlook’u hem mobil hem de web platformunda sürekli yenilemesi Google’ı harekete geçirdi. Gmail’in senelerdir çok da bir değişikliğe uğramayan kullanıcı arayüzüne çok yakında veda edeceğiz. Google, resmi olarak açıklamasa da G Suite servislerini kullanan müşterilerin aldığı e-postada majör bir güncellemenin geleceği açıkça belirtiliyor. Günümüz tasarım diline uygun yepyeni bir yüzle bizleri karşılayacak olan e-mail servisinin yeni özellikleri arasında; Google Takvim’e doğrudan erişim, erteleme işlevi, çevrimdışı e-posta depolama, akıllı yanıt gibi pek çok özellik kullanıma sunulacak.

Google, gönderdiği e-postada Gmail’e büyük bir güncelleme üzerinde çalıştıklarını açıkça belirtse de detayları paylaşmadı. Ancak Gmail’in yeni yüzünü yansıtan ekran görüntüleri şu anda internette dolaşıyor.

YORUMLAR