Gmail'de Yeni E-posta Yazma Sistemi Varsayılan Hale Geldi

Gmail'de Yeni E-posta Yazma Sistemi Varsayılan Hale Geldi

Ekim 2012'den beri Gmail kullanıcıları dilerlerse Gmail'in yeni e-posta yazma arayüzünü tercih edebiliyorlardı ve beğenmezlerse eski arayüze geçme seçenekleri de mevcuttu. Ancak Google tarafından yapılan resmi açıklamaya göre çok kısa bir süre sonra bu yeni tasarım varsayılan hale gelecek ve eski tipte e-posta yazma ekranı artık tarihe karışacak.

Pek çok kullanıcının yeni yöntemden rahatsızlık duyduğu Google tarafından da itiraf edilmişti ve sistem ilk devreye sokulduğunda çoğu kullanıcı soğuk yaklaşmıştı. Ancak insanların meşguliyetlerinden dolayı yeni bir arayüz öğrenmek istemediklerine inanan Google, gelen kullanıcı tepkilerine göre gerekli düzenlemekleri ve ayarları gerçekleştirmiş durumda.

Bildiğiniz gibi yeni sistem aynı anda hem gelen e-postalarınızı görmenize hem de yeni bir posta yazmanıza imkan tanıyor. Böylece e-postalarınıza yeniden dönmek istediğinizde mesajınızı yarım bırakmadan tüm işlerinizi halledebiliyorsunuz.

Kullanıcılara sırasıyla dağıtılmaya başlanan yeni sürüm bir kaç gün içerisinde sizlere de ulaşacaktır. Yeni arayüz hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle ve diğer kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz.

Mozilla Firefox 20 yayınlandı!

YORUMLAR