Gmail'e Artık 71 Farklı Dilde Erişebilirsiniz

Gmail'e Artık 71 Farklı Dilde Erişebilirsiniz

Google, Dünyanın en çok kullanılan e-posta servislerinden biri olan Gmail'e 13 yeni dil seçeneği ekledi. Yeni eklenen dil seçenekleri ile birlikte Gmail'in desteklediği toplam dil sayısı 71'e yükseldi.

Rahat kullanımı ve hızı ile kullanıcıların en çok sevdiği e-posta servislerinden olan Gmail'e bildiğiniz üzere düzenli olarak yeni dil seçenekleri ekleniyordu. 13 farklı dil seçeneği daha eklenen Gmail'in şu anda sahip olduğu dil desteği internet üzerinde konuşulan dillerin %94'ünü kapsar hale geldi.

Eklenen yeni 13 dil seçeneği ise şöyle: Afrikanca, Ermenice, Azerice, Çince (Hong Kong), Fransızca (Kanada), Galiçya dili, Gürcüce, Kmerce, Laoca, Moğolca, Nepal dili, Sinhala dili ve Zuluca.

Gmail ile sunulan dil seçenekleri kullanıcıların hem kendi dillerinde hesap kullanımına hem de yeni öğrendikleri dilleri pekiştirmelerine yarıyor. Özellikle yeni dil öğrenenlerin, Gmail hesabını öğrenmeye çalıştıkları dile çevirmesi ile günlük yaşamda kullanabileceği bir çok yeni kelime öğrenebiliyor. Bunun dışında kendi dilinin olmasından dolayı mutlu olan ve sırf bu yüzden Gmail'e geçiş yapan kullanıcı sayısı da oldukça yüksek olabilir.

Gmail kullanıcıları 71 farklı dil seçeneğinin herhangi birine istedikleri an geçiş yapabiliyorlar. Dil desteğini değiştirmek için tek yapmanız gereken Ayarlar'a gelerek, genel sekmesi altındaki ilk kısımdan dil seçeneğini değiştirebiliyorsunuz.

Yeni eklenen dil seçenekleri ile ilgili Google'ın sunmuş olduğu blog postunda dillerin kendilerine özgü kurallarına dikkat edildiğini vurguladı. Bunu örnekle açıklamak gerekirse, hem Hong Kong hem de Tayvan Çince dilini kullanıyor. Fakat iki taraf içinde bazı kelimelerin kullanım şekilleri farklılıklar gösteriyor Bunları dikkate alarak ona göre yeni dil seçeneklerinin eklendiğini vurgulayan Google, bu konudaki hassasiyetini de kullanıcılarına göstermiş oldu.

Windows Bilgisayarınızı Daha Hızlı Kapatmanın 10 Yolu

YORUMLAR