Gmail'in Yeni Arayüzü Mecburi Hale Geliyor

Gmail'in Yeni Arayüzü Mecburi Hale Geliyor

Gmail’in bir kaç ay önce yeni arayüzünü kullanıcılara sunduğundan sizlere bahsetmiştik. Sırasıyla kullanıcıların hesaplarında beliren yeni arayüz için kullanıcıların onay vermesi gerekliydi ve geçmek istemeyen kullanıcılar elbette eski mesaj yazma arayüzü ile devam edebiliyorlardı. Her ne kadar yeni pencerede e-posta yazma özelliği kimilerinin hoşuna gitse de özelliği sevmeyen kullanıcılar da oldu ve bu nedenle oldukça yoğun bir şekilde eski tip e-posta yazma ekranının kullanımı da devam ediyor.

Ancak Google aldığı karar neticesinde tüm Gmail kullanıcılarının yeni arayüze geçmelerini mecburi kılacak ve bu nedenle opsiyonel olarak eski arayüzde kalanlar da yeni sistemi kullanmaya başlayacaklar. Yeni e-posta yazma ekranındaki bölmenin biraz küçük olması kullanıcıların en çok şikayet ettikleri konular arasında yer alıyordu ancak daha sonradan bu ekranın büyütülebilir hale gelmesi sayesinde geniş çalışmak isteyenler için de gerekli imkanlar sağlanmış oldu.

Şimdilik tam olarak ne zaman herkesin arayüz değişikliğine sahip olacağı belli değil ancak bir kaç gün içerisinde dağıtımın başlaması ve tüm üyelerin yeni arayüze geçiş yapması bekleniyor. Eğer Gmail’i mobil cihazlarınızda da kullanmak isterseniz aşağıdaki bağlantıları kullanarak Gmail uygulamalarını telefonlarınıza indirebilirsiniz.

YORUMLAR