GO Keyboard, Milyonlarca Kullanıcıyı Takip Ediyor

Android platformunda oldukça popüler olan klavye uygulamalarından Go Keyboard'da güvenlik açığı keşfedildi. Klavye uygulamasını kullanan kişilerin bilgilerinin çalındığı iddiası ortaya atıldı.

Google Play Store'da "GO Klavye - Emoji klavye, Dokunma girişi, GIF'ler " ve " GO Klavye - Emoticon klavye, Ücretsiz Tema, GIF " adıyla yayınlanan 2 farklı klavye uygulaması, ortalama 500 bin indirilme sayısına sahip. Ayrıca 4.5 yıldıza layık görülen uygulamaların, kullanıcılar tarafından beğenildiğini anlayabiliyoruz.

Araştırmanın raporuna göz attığımızda ise, Go Klavye uygulaması yazmış olduğunuz kelimeleri kendi hafızasında depoluyor. Daha sonra da sizin konuşmalarınızı analiz ediyor ve hakkınızda fikir sahibi oluyor. Ayrıca şu anda araştırmanın devam ettiğini ve Çinli yapımcıdan bir açıklama gelmediğini belirtelim.

Eğer iddialar doğrulanırsa, pek çok Android kullanıcısı bilgilerini çaldırmış olabilir. Web sitelerindeki şifreler, kredi kartı bilgileri ve daha birçok konuda kullanan kişinin casusluğunu yaptığı iddia edilen Go Klavye’nin şu sıralar başı bir hayli ağrıyacak gibi gözüküyor.

Tüm bunlara rağmen iddialar henüz doğrulanmadığı için Play Store’dan Go Klavye’ye erişilebiliyor. Siz siz olun, indirme sayısından önce geliştiricinin güvenilirliğini kontrol edip uygulamayı indirin.

YORUMLAR