God of War Bir Ayda 5 Milyon Sattı

Kısa süre önce PS4 için satışa sunulan ve kullanıcıların büyük ilgisini toplayan God of War, bir ay içerisinde 5 milyon satış gerçekleştirmeyi başardı. Hem oyun tarihi hem de PS4 için önemli bir başarıya imza atan God of War'ın ilk üç günde 3 milyondan fazla kopya sattığı belirtildi.

20 Nisan tarihinde tanıtılan yeni God of War'un bilgisayar oyunlarına büyük bir rakip olarak geldiğini belirtmek gerekiyor. Sony tarafından yapılan açıklamada, bir aylık süreçte 5 milyon kopya satan oyunun ilk haftasında 3 milyon barajına ulaştığı dile getirildi. Bu anlamda PS tarihine adını altın harflerle yazdırmayı başaran God of War'un yalnızca Playstation 4 ve 4 Pro için tanıtıldığını unutmamak gerekiyor.

God of War inceleme

Tabii ki satışlarda hızla yükselen ivmenin bu süreden sonra yavaşlayarak ilerleyeceği düşünülüyorken, God of War'un hem Sony'ye hem de yapımcı Santa Monica Studios'a iyi bir gelir sağladığını belirtmeliyiz. Ayrıca oyunun piyasaya çıktığı tarihten bu yana gerçekleşen PS4 satışlarını da göz ardı etmemek gerekiyor.

Nisan ayında tüm platformların en çok satan oyunu olmayı başaran God of War'un PS4 tarihinin en hızlı oyun satımları arasına da girdiği ifade edildi. Bir süre daha oyuncuların ilgi odağı olacağı belirtilen God of War hakkında daha fazla bilgi için takipte kalmayı unutmayın.

Peki ya sizce God of War bu satış rakamını hak etti mi? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.